1 رای   - 

انسان و خدا

کتاب انسان و خدا چهارسخنرانی از شهید مصطفی چمران که به همت مهدی چمران گردآوری شده است که در آن به چهار بحث ؛ روح و عالم غیب ، روش قرآن در اثبات خدا ، مکاتب فلسفی و جبر و اختیار می پردازد .
موجود
200,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

این کتاب شامل چهار گفتار است که در هر گفتار به موضوعات مختلفی پرداخته است و ارتباط موضوعی این گفتارها با هم حفظ شده است .

در گفتار اول به بحث خدا ، روح و عالم غیب پرداخته شده

در گفتار دوم روش قرآن مجید در اثبات خدا و یا وجدان خدا پرداخته شده

در گفتار سوم اصول اساسی مهمترین مکاتب بشری و الهی مورد مطالعه قرار گرفته است

و در گفتار چهارم اشاراتی کوتاه به برداشت های سوسیالیستی یا کاپالیستی عده ای یک بعدنگر از اسلام را مورد بحث قرار می دهد .

در مقدمه کتاب می خوانید :

از مهمترین مسائلی که ذهن انسان جستجوگر را به خود مشغول می کند موضوع شناخت خداست که در عین سادگی ممکن است بسی هم مشکل باشد . اگر انسان از راه صحیح خداشناسی قدم در این وادی گذارد به شناختی یا دریافتی در حد عقل و بینش خود دست خواهد یافت چنانچه از مسیر طبیعی آن منحرف شود با مسئله ای پیچیده و مسکلی عظیم رو به رو می شود .

شناخت طبیعت و آثار خلقت در اطراف ما و جالب تر از همه شناخت خود انسان اولین گامی ولی بهترین روش برای وجدان و شناخت خدا در حد ظرفیت و توان هر انسانی است .

در بخشی از کتاب می خوانید :

این قضیه تله پاتی و هیپنوتیزم و علم های جدیدی که از آن ها می خواهم صحبت کنم در مبحث پاراسایکولوژی است،یعنی قسمتی از علم روانشناسی ماست که هنوز به آن سیستم معین و علمی خودش درنیامده.درهیپنوتیزم یک انسانی با انسانی که مقابل آن نشسته ارتباط مغزی یا ارتباط موجی برقرار میکند.بعد از هیپنوتیزم مرحله ای دومی است و آن تله پاتی است . موضوع تله پاتی مسئله وسیع تر و عمیق تری است . خود من هم از این تجارت زیاد کرده ام . انسانی در یک اتاق و انسان دیگری در یک شهر دیگر و یا در اتاق دیگری باهم ارتباط مغزی برقرار می کنند و باهم حرف می زنند باز هم این علمی است قابل قبول است .

سایر مشخصات محصول

وزن : 182 گرم
مولف : مصطفی چمران
انتشارات : بنیاد شهیدچمران
تعداد صفحات : 152
موضوع : کتاب فلسفی کتاب فلسفی شهید چمران
جلد : شومیز
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها