0 رای   - 

انسان و خدا

کتاب انسان و خدا چهارسخنرانی از شهید مصطفی چمران که به همت مهدی چمران گردآوری شده است که در آن به چهار بحث ؛ روح و عالم غیب ، روش قرآن در اثبات خدا ، مکاتب فلسفی و جبر و اختیار می پردازد .
موجود
200,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
پرداخت در محل
پرداخت در محل
تمام استان های کشور
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

این کتاب شامل چهار گفتار است که در هر گفتار به موضوعات مختلفی پرداخته است و ارتباط موضوعی این گفتارها با هم حفظ شده است .

در گفتار اول به بحث خدا ، روح و عالم غیب پرداخته شده

در گفتار دوم روش قرآن مجید در اثبات خدا و یا وجدان خدا پرداخته شده

در گفتار سوم اصول اساسی مهمترین مکاتب بشری و الهی مورد مطالعه قرار گرفته است

و در گفتار چهارم اشاراتی کوتاه به برداشت های سوسیالیستی یا کاپالیستی عده ای یک بعدنگر از اسلام را مورد بحث قرار می دهد .

در مقدمه کتاب می خوانید :

از مهمترین مسائلی که ذهن انسان جستجوگر را به خود مشغول می کند موضوع شناخت خداست که در عین سادگی ممکن است بسی هم مشکل باشد . اگر انسان از راه صحیح خداشناسی قدم در این وادی گذارد به شناختی یا دریافتی در حد عقل و بینش خود دست خواهد یافت چنانچه از مسیر طبیعی آن منحرف شود با مسئله ای پیچیده و مسکلی عظیم رو به رو می شود .

شناخت طبیعت و آثار خلقت در اطراف ما و جالب تر از همه شناخت خود انسان اولین گامی ولی بهترین روش برای وجدان و شناخت خدا در حد ظرفیت و توان هر انسانی است .

در بخشی از کتاب می خوانید :

این قضیه تله پاتی و هیپنوتیزم و علم های جدیدی که از آن ها می خواهم صحبت کنم در مبحث پاراسایکولوژی است،یعنی قسمتی از علم روانشناسی ماست که هنوز به آن سیستم معین و علمی خودش درنیامده.درهیپنوتیزم یک انسانی با انسانی که مقابل آن نشسته ارتباط مغزی یا ارتباط موجی برقرار میکند.بعد از هیپنوتیزم مرحله ای دومی است و آن تله پاتی است . موضوع تله پاتی مسئله وسیع تر و عمیق تری است . خود من هم از این تجارت زیاد کرده ام . انسانی در یک اتاق و انسان دیگری در یک شهر دیگر و یا در اتاق دیگری باهم ارتباط مغزی برقرار می کنند و باهم حرف می زنند باز هم این علمی است قابل قبول است .

سایر مشخصات محصول

وزن : 182 گرم
مولف : مصطفی چمران
انتشارات : بنیاد شهیدچمران
تعداد صفحات : 152
موضوع : کتاب فلسفی کتاب فلسفی شهید چمران
جلد : شومیز
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها