0 رای   - 

خدا بود و دیگر هیچ نبود

کتاب خدا بود و دیگر هیچ نبود کتابی تاریخ دار از دست نگاشته های شهید مصطفی چمران ، بدون در نظر گرفتن موضوعی خاص است که فقط بر طبق زمان نگارش آنها دسته بندی شده است . در مقدمه کتاب که توسط مهدی چمران نوشته است خلاصه ای از زندگانی شهید مصطفی چمران گنجانده شده است . 
موجود
180,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
پرداخت در محل
پرداخت در محل
تمام استان های کشور
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

کتاب خدا بود و دیگر هیچ نبود شامل یک مقدمه از گردآورنده کتاب آقای مهدی چمران است که در آن خلاصه ای از زندگانی شهید چمران را می گوید و در سه بخش با عنوان های یادداشت های آمریکا ، یادداشت های لبنان و یادداشت های ایران به جمع آوری دست نوشته های این شهید والاقدر می پردازد که سراسر پند و اندرز وزیبایی است .

آنچه در این دست‌نوشته ها نمایان است حرکت شهید چمران در طول زندگی خویش ( آمریکا ، لبنان و ایران ) در مسیر الهی و نشان دهنده حالات عرفانی و عاشقانه اوست .

خدا بود و دیگر هیچ نبود ، خلقت هنوز قبای هستی بر عالم نیاراسته بود ، ظلمت بود ، جهل بود ، عدم بود ، سرد و وحشتناک ، و در دایره امکان هنوز

تکیه گاهی وجود نداشت .

خدا کلمه بود ، کلمه ای که هنوز القاء نشده بود . خدا خالق بود ، خالقی که هنوز خلاقیتش مخفی بود . خدا رحمان و رحیم بود ، ولی هنوز ابر رحمتش نباریده بود . خدا زیبا بود ، ولی هنوز زیبایی اش تجلی نکرده بود . خدا عادل بود ، ولی عدلش هنوز بروز ننموده بود . خدا قادر و توانا بود . ولی قدرتش هنوز قدم به حوزه عمل نگذاشته بود .

در عدم چگونه کمال و جلال و جمال خود را بنمایاند ؟

در سکوت چگونه کلمه زاییدهشود؟

در جمود چگونه خلاقیت و قدرت تظاهر کند؟

عدم بود ، ظلمت بود ، سکوت و جمود و وحشت بود . اراده خدا تجلی کرد ، کوه ها ، دریاها ، آسمان ها و کهکشان ها را آفرید . چه انفجارها ، چه طوفان ها ، چه سیلاب ها ، چه غوغاها که حرکت اساس خلقت شده بود و زندگی با شور و هیجان زائدالوصفش به هر سو می تاخت . درخت ها ، حیوان ها و پرنده ها به حرکت درآمدند . جلال ، بر عالم وجود خیمه زد و جمال ، صورت زیبایش را نمایان ساخت .

وکمال ، اداره این نظام عجیب را به عهده گرفت . حیوانات به جنب و جوش و پرندگان به آواز درآمدند ، و وجود نغمه شادی آغازکرد و فرشتگان

سرود پرستش سردادند .

سایر مشخصات محصول

وزن : 240 گرم
مولف : مصطفی چمران
انتشارات : بنیاد شهید چمران
تعداد صفحات : 200
موضوع : دست نوشته های دکتر چمران خاطرات و دست نوشته های شهید چمران
جلد : شومیز
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها