0 رای   - 

ده روز با داعش از درون دولت اسلامی

کتاب 10 روز با داعش از درون دولت اسلامی ، شرح سفر جسورانه‌ ۱۰ روزه‌ یورگن تودنهوفر روزنامه‌نگار آلمانی است که به همراه پسرش و یکی دیگر از دوستان وی به قلمرو داعش می روند و به ثبت رویدادهای می پردازند . این کتاب ترجمه علی عبداللهی و زهرا معین الدینی است .
موجود
230,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

کتاب 10 روز با داعش نخستین بار در سال 2015 توسط یورگن تودنهوفر روزنامه نگار آلمانی منتشر و در ایران توسط علی عبداللهی و زهرا معین الدینی به فارسی ترجمه شده است . تودنهوفر در فصل‌های ده‌گانه‌ی این کتاب ، مقدمات و ماجراهای پیش از سف ر، شرح عینی ده روز اقامت و نیز پایان سفرشان را گزارش می‌کند .

یورگن تودنهوفر یک روزنامه نگار معمولی نیست . قبل از روزنامه نگار بودن ، قاضی است و در نتیجه اعتقاد دارد تقریبا هیچ وقت ، حق به طور کامل با یک طرف نیست و برای یافتن حقیقت ، باید با هر دو طرف صحبت کرد .

او سال‌هاست درباره بنیادگرایان مسلمان و جنبش های جهادی اسلامی پژوهش و تحقیق می کند و آگاهی کافی از تعالیم اسلامی دارد ؛ و از آن‌جا که نویسنده هم در غرب و هم در جهان اسلام چهره‌ای مقبول و محترم دارد و گزارش‌هایش منصفانه و به دور از غرض ورزی‌ ست پیش‌ تر نیز توانسته بود با گروه های القاعده ، طالبان هم گفتگو کند .

کتاب 10 روز با داعش نثری روان و ژورنالیستی دارد ، ولی عینیت‌ گرایی و ثبت دقیق رویدادها ، به‌حدی شگفت‌ انگیز است که خواننده را میخکوب و گاه نفس‌ را در سینه اش حبس می‌کند ، چنان که خواننده به راحتی می‌تواند در روند رویدادها مشارکت کند .

یورگن تودنهوفر نویسنده و نماینده پیشین اتحادیه دموکرات مسیحی در پارلمان فدرال آلمانی به همراه فرزندش فردریک و دوستش مالکوم وارد قلمرو داعش می‌شود . او با برخی نیروهای رده بالای داعش در سوریه هماهنگی می‌کند و از خلیفه‌ی داعش ( ابوبکرالبغدادی ) امان‌نامه گرفته و به موصل می‌روند .

باید گفت آوازه‌ انصاف او بود که داعش را بر آن داشت که امان‌نامه‌ سفر به قلمرو دولت خود بدهد و او به همراه کسی که بعداً مشخص می‌شود همان جان جهادی است ( که اکتبر ۲۰۱۵ کشته شد ) ، به قلب حادثه بزند و نادانسته با قصاب معروف داعش در ویدئوهای سلاخی آنان ، همراه باشد .

قسمتی از مصاحبه:

+داعش و القاعده چه تفاوتی با هم دارند؟

_داعش جبهه النصره را به سوریه فرستاد تا در جنگ علیه اسد به مسلمانان کمک کند،اما آن ها فورا تغییر جهت دادند و چهره ی واقعی خود را نشان

دادند.به داعش خیانت کردند و دور از چشم ما با القاعده در افغانستان توافق کردند.حتی ائتلاف های عجیب دیگری هم نکردند،مثلا ائتلاف با ارتش

آزاد و برخی گروه های عضو شورای ملی سوریه در استان دیر الزور.آن ها با هم علیه داعش جنگیده اند و این ارتداد است.

اگر بخواهید اسلام تان را در دو جمله توصیف کنید چه می گویید؟

اسلام ما اسلام حقیقی است،عاری از سایر ایدئولوژی ها،چه دموکراسی،چه سکولاریسم،چه بوداییسم،و چه مسیحیت یا هرچیز دیگر.

+پس با تعلیم وهابیت قابل مقایسه است.

_نباید اسم آن را تعلیم وهابیت گذاشت،چون این تعالیم پیش از وهاب هم بوده اند.وی در قرن17یا بهتر بگوییم18 میزیسته است.در هردوره از زمان

افرادی بوده اند که با اسلام حقیقی زندگی کرده اند.خب تعدادشان محدود است.

سایر مشخصات محصول

وزن : 385 گرم
شابک : 9786007642658
مولف : یورگن تودنهوفر
انتشارات : کوله پشتی
تعداد صفحات : 335
موضوع : داعش
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 3924573
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها