رازهای جعبه سیاه

کتاب راز‌های جعبه سیاه حاوی خاطرات انیس محمد خیر النقاش از گروگانگیری وزرای نفت اوپک تا اعدام انقلابی شاپور بختیار است که گفت گو های این کتاب  را غسان شربل و صقر ابوفخر انجام داده‌اند و توسط وحید خضاب ترجمه شده است .
موجود
160,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

در مقدمه کتاب این متن را می خوانید :

دست قضا بعضی افراد را زود بزرگ می کند ، بعضی را زود سیاسی می کند و به بعضی هم کارهای بزرگی در سیاست می سپارد . انیس نقاش از کسانی است که هر سه را با هم داراست . آن چه در کشور او ( لبنان ) و در کنار کشورش ( فلسطین اشغالی ، اردن ، مصر ، سوریه و ... ) می گذشت او را به مسیری وارد کرد که در آن در عنفوان جوانی مسئولیت هایی را به عهده گرفت که شاید از مردان میان سال انتظار برود . همین فضا او را چنان زود وارد عالم سیاست نمود که حتی پیش از ورود به دبستان در تظاهرات های سیاسی حضور داشت و هر دوی این ها در کنار یکدیگر چنان دست به دست هم داد که انیس نقاش به یکی از مهم ترین نیروهای امنیتی جریان مقاومت بدل شده و اقداماتش نه تنها بر سرنوشت سیاسی کشور خودش بلکه حتی بر سپهر سیاسی منطقه ( و بلکه تحولات جهانی ) هم اثرگذار باشد .

رد پای انیس نقاش را از آمریکای لاتین ( و همکاری با مبارز شهیر جهانی ، کارلوس ) تا مبارزات " ضد امپریالیستی " در قلب اروپا و از فلسطین تا کانون های چپ گرای شرق آسیا می توان جست . اما دست کم ( و نه فقط ) دو اتفاق نام انیس را به نام ایران گره زده است : نخست گروگان گیری وزرای نفت اوپک در وین ( به سال 1354 شمسی ) که وزیر نفت وقت ایران ( جمشید آموزگار ) به همراه وزیر نفت وقت عربستان ( زکی یمانی ) هدف های اصلی آن بودند و دیگری ترور شاپور بختیار ( به سال 1359 )که متاسفانه ناکام ماند .

آن چه در این کتاب خواهید خواند ، خاطرات انیس نقاش است از فراز و فرودهای زندگی پر تب و تابش ، از مبارزات در کنار گروه های ملی گرا و چپ گرا تا فعالیت های اسلام خواهانه ، از نقش های امنیتی پر رنگ در انقلاب فلسطین تا همکاری نزدیک با انقلابیون ایرانی ، از تلاش برای تضمین استمرار انقلاب تا سال ها اسارات در زندان های فرانسه و بسیار گفتنی های دیگر . طبعا تحلیل های او که بعضا در لا به لای خاطرات بیان شده هم به واسطه این که از زبان یک مبارز کارکشته ( و حالا یک کارشناس سرد و گرم چشیده ) بیان می شود ، اهمیتی بسزا خواهد داشت .

سایر مشخصات محصول

وزن : 195 گرم
شابک : 9786008199243
مولف : وحید خضاب
انتشارات : نشر نارگل
تعداد صفحات : 197
موضوع : مصاحبه فعالان سیاسی لبنان
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 4719577
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها