0 رای   - 

رساله حقوق امام سجاد

حقوق مفهوم عامیست که شامل مجموعه مقررات و اصولی می شود که روابط و مناسبات اجتماعی  و افراد جامعه را به نحو متقابل تنظیم می کند . یکی از میراث ارزشمند در باب حقوق که بعد از سالها تازگی و ارزش خود را حفظ کرده است  رساله ای ست که امام سجاد در این باره نگاشته است و افراد بسیاری به شرح آن پرداخته اند . کتاب پیش رو شرح رساله است به قلم علی محمد حیدری نراقی .
موجود
300,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

کتاب رساله حقوق امام سجاد با شرح نراقی در انتشارات مهدی نراقی و در  606 صفحه و در 51 بخش با موضوعاتی مثل حق خداوند ، حق نماز ،حق مردم و ، حق حاکم ، حق اقلیت های دینی ، حق کسی که به تو بد کرده است و... به چاپ رسیده است . در بین کتب با موضوع  حقوق کمتر نویسنده ای یافت می شود که هم  خود نمود کامل عمل و نمود عینی گفته های خود باشد هم موضوعات مختلف را با هم بررسی کرده باشد و هم بحث حقوقی را از جنبه کرامت انسانی و جایگاه درست فطرت بیان کرده باشد و این چیزی ست که رساله را فراتر از کتابی مختص شیعیان و حتی مسلمانان ساخته و به گوهر نایاب تبدیل کرده است . نویسنده برای اثرپذیری بیشتر و درک عامه از روایات و داستان ها بهره گرفته است.

بخشی از کتاب : " حق زبان

حق زبان آن است که آن را از زشت گویی باز داری . به گفتار نیک و ادب عادت دهی ، از گشودن زبان جز به هنگام نیاز و تحصیل منفعت دین و دنیا خودداری و از پر گویی که جز زیان برندارد  ، دوری کنی و بدانی که زبان ، گواه عقل و اندیشه توست و زیبایی و آراستگی به زیور عقل ، نمودش به خوش زبانی تو " .

" ارزش سخن

امام زین العابدین در پاسخ کسی که پرسید : سخن افضل است  یا سکوت ؟ فرمود : " هر یک از این دو را آفاتی است ، پس اگر از آفت برکنار باشد ، سخن از سکوت برتر است " . گفته شد : یابن رسول الله این افضلیت از چه قرار است ؟

فرمود : " بدان جهت که خداوند ، پیامبران و اوصیای آنان را به سکوت برنینگیخت ، بلکه آنان را برانگیخت برای سخن گفتن . "

آری زبان بود که یوسف غریب ، ناشناخته و زندانی را با چند جمله سخن ، در دربار عزیز مصر به اوج عزت رسانید و بر مصدر زمامداری مصر نشاند .

سایر مشخصات محصول

وزن : 1016
شابک : 9789649451595
مولف : علی محمد حیدری نراقی
انتشارات : مهدی نراقی
تعداد صفحات : 606
موضوع : حقوق روابط اجتماعی احادیث اخلاقی
جلد : سخت
قطع : وزیری
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها