سرباز کوچک امام

کتاب سرباز کوچک امام خاطرات آزاده سیزده ساله جنگ تحملی  آقای مهدی طحانیان  است که به قلم  جذاب فاطمه دوست کامی  به تحریر در آمده و دارای  تقریظ رهبری  است .
موجود
320,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

با سرباز کوچک امام ( ره ) و همه نهاد های واقعی دنیای دیوارهای سیمانی و کرکسان سنگی سرباز کوچک امام ( ره ) همراه می  شویم ، با او صبر می کنیم ، با او سپری می کنیم و به عمق خاطرات پسرکی سرک می کشیم که جهانی مقهور مقاومت و بزرگی اش شد .

فصل یازدهم : فریادرس بی پناهان 

بعد از قضیه مفاتیح و اتفاق های بعدش ، جو اردوگاه تقریبا آرام بود . با اینکه محمودی نمی گذاشت آب خوش از گلوی کسی پایین برود ، اما برخورد خاصی هم در این مدت بین مان نبود تا این که ...

خبر آوردند یک اکیپ خبرنگار وارد اردوگاه شده . قبل از آمدن خبرنگارها محمودی با ارشدمان جلسه ای گذاشت و یک خط و نشان برایش کشید که به اسرا بگو حواس شان را جمع کنند و دست از پا خطا نکنند که اگر بچه های خوبی نباشند بعداپوست تک تک شان را می کنم و تویش را با کاه پر می کنم ! می گفت آسایشگاه شما را برای مصاحبه با خبرنگاها انتخاب کرده ام اما دروغ می گفت .

انتخابی در کار نبود . از خیلی وقت پیش بچه های کم سن و سال را دور هم جمع کرده بود برای این روز ها . می دانست که اسرای نوجوان سوژه خوبی برای خبرنگارها هستند . صبح تا شب در رادیو و روزنامه هایشان می گفتند { امام } خمینی سربازهایش را به زور از پشت میز و نیمکت مدرسه به جبهه کشانده ، حالا هم تهیه عکس و خبر از اسرای نوجوان یهترین مهر تایید بود بر ادعاهایشان . با این وجود چطور می توانست از خیر ما بگذرند ؟! تجربه برخورد با خبرنگارهای سودانی ، تجربه ای شیرین و به یادماندنی بود . با اینکه کفر محمودی را حسابی در آورده و از او سیلی هم خورده بودم اما وقتی یادش می افتادم ناخودآگاه لبم به خنده باز می شد . 

این دفعه محمودی تصمیم گرفته بود به جای این خبرنگارها را به داخل اردوگاه بیاورد ، ما را ببرد به مقر خودشان که ... 

فاطمه دوست‌کامی ، کتاب « خاطرات سرباز کوچک امام » ، را طی چهار سال با نگاهی به زندگی این بزرگمرد و با حمایت مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان نوشته است .

مهدی طحانیان، به عنوان جوان ترین اسیر جنگی در زمان اسارتش به شدت مورد توجه بعثی ها بوده و ماجراهای تلخ و شیرینی را به همراه دارد. نقطه اوج این اتفاق ها ماجرای امتناع او از مصاحبه با نصیرا شارما خبرنگار هندی بی‌حجاب است.

چنین تصمیمی در شرایط وحشتناک و خفقان آور اسارت که جسارت بی مثالی می طلبید، توسط نوجوانی گرفته می شود که خود را سرباز و مطیع اوامر رهبرش می داند. زندگی اسارتی و ابتکارات ریز و درشتش، روابط و علقه های به وجود آمده میان او و رفقای دربندش، حوادث متفاوتی که حین اسارت بر اردوگاه ها سایه انداخته ، تنها بخشی از فصول کتاب « سرباز کوچک امام » است.

سایر مشخصات محصول

وزن : 820 گرم
شابک : 9786008220282
مولف : فاطمه دوست کامی
انتشارات : پیام آزادگان
تعداد صفحات : 687
موضوع : خاطرات اسیران ایرانی جنگ ایران و عراق
شماره کتاب شناسی ملی : 5117344
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها