علی زیباترین سروده هستی

کتاب علی زیباترین سروده ی هستی با همت گردآوری مهدی چمران در بهمن 1379تشکیل شده از چند دست نگاشته شهید دکتر مصطفی چمران درباره علی یا راز و نیاز باعلی و سه سخنرانی که در آن سعی شده است از نگاهی دیگر به علی نگریسته شود .
موجود
80,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
پرداخت در محل
پرداخت در محل
تمام استان های کشور
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

کتاب علی زیباترین سروده ی هستی شامل یک مقدمه دو صفحه ای است و بخش اول شامل 8 دست نوشته ، که به صورت راز و نیاز و مناجات با امام علی ( ع ) هست و البته آشکار کننده ی ابعاد شخصیتی خود شهید چمران . بخش دوم کتاب شامل 3 سخنرانی ، به معرفی جنبه های گوناگون شخصیت امام علی علیه السلام می پردازد .

قسمتی از زیبا ترین دلنوشته های شهیدچمران درباره امام علی :

قلبی حساس دارم که نوازش نسیم حیات آن را می لرزاند ، زیبایی غروب و طلوع آفتاب دیوانه اش می کند ، آسمان بلند و پرستاره مستش می نمایند . مرغ های هوا و ماهی های دریا جذبش می کند ، کوه های بلند ، افق بی پایان و اقیانوس بی کران به ابدیتش می برد .

این احساس مرموز قلبی ، مسحور عظمت و زیبایی عالم خلقت می شود آن را در مقابل خالق آن وادار به سجده می کند ... همان احساس نیز تار و پود قلبم را به عشق علی به لرزه می اندازد و مرا این چنین شیفته و شیدای او می کند .

عجب دارم اگر کسانی قلب داشته باشند و زیبایی و عشق و انسانیت در آن ها اثر کند ، ولی در مقابل آن همه لطف و کمال و عشق و انسانیت علی شیفته نگردند ....

مگر ممکن است این همه لطف و عشق را فقط پدیده ای مادی دانست ؟ آن احساس مرموز قلبی را که در وجود انسان ها موج میزند ، چگونه میتوان با فرمول های خشک و بی روح مادی توجیه کرد ؟ روح علی در قالب ماده نمی گنجد و آن همه عشق و کمال نمی تواند از ماده سرد و بی جان بتراود .

سایر مشخصات محصول

وزن : 130 گرم
شابک : 9789644307539
مولف : مصطفی چمران
انتشارات : فرهنگ اسلامی
تعداد صفحات : 104
موضوع : علی بن ابی طالب (ع) کتاب شهید چمران در مورد حضرت علی سخنرانی شهید چمران در مورد حضرت علی دستنوشته های شهید چمران
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 8019141
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها