0 رای   - 

هوری

هوری حکایت مردی است که هور را پل پیروزی نمود و تا پایان بر سر این پیمان ایستاد . هوری حکایت کسی است که اهل هور شد . سال ها خود را وقف هور نمود . او تا لحظه ی آخر در هور ماند تا مشعل هدایتی باشد برای راهیان نور و همه ی آیندگان . کتاب هوری ، زندگی نامه و خاطرات سردار فاتح هور سرلشکر شهید علی هاشمی است که روایات از زبان خانواده و دوستان شهید گفته می شود .
موجود
200,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

 سرلشکر شهید علی هاشمی در تاریخ دهم دی ماه سال 1340 در شهر  اهواز به دنیا آمدند و یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در جنگ ایران و عراق بودند .

ایشان به دلیل آشنایی با مناطق عملیاتی نقش مهمی در میان فرماندهان سپاه پاسداران در جنگ ایران و عراق داشتند . از وی بعنوان طراح اصلی عملیات خیبر و عملیات بدر یاد می‌شود .

شهید علی هاشمی در سال ۱۳۶۷ پس از انجام مأموریت تخلیه جزیره مجنون ، در هنگام ترک مقر فرماندهی ، توسط هلی‌کوپترهای ارتش عراق ، مورد هدف قرار گرفت و به فیض شهادت نائل آمدند . پیکر ایشان ۲۲ سال بعد ، در سال ۱۳۸۹ شناسایی و در اهواز به خاک سپرده شد .

کتاب هوری خاطرات و زندگینامه ایشان از زبان خانواده و دوستان شان از کودکی تا دوران شهادتشان را شامل می شود که شامل تصاویری از کودکی تا بزرگسالی ایشان است .

خاطره از محسن رضایی درباره مرد هور شهید سرلشکرعلی هاشمی بخوانید :

قرار شد مرتضی قربانی جاده ی آسفالته عماره به بصره را بگیرد . امین شریعنب جاده القرنه را و باقی فرماندهان هر کدام محور خاص خودش را .

علی هاشمی فرماندهان را به هور برد . روز بعد همراه آن ها به قرارگاه پیش من برگشتند احساس کردم تغییر جدی در روحیه ی فرماندهان به وجود آمده . از علی گزارش خواستم . گفت : " برادر محسن ! از شمال تا جنوب هور فرماندهان را بردیم و توجیه کردیم و حد و مرز هر یگان را نشان دادیم . دیگر کسی تردیدی ندارد . "

بلافاصله جلسه را تشکیل دادم تا کار را ادامه دهیم . علی درست می گفت در جلسه ناگهان فرماندهان با یک چرخش 180 درجه ای وارد شدند و همه اصرار داشتند هر چه زودتر عملیات صورت گیرد !

می گفتند ما هرگز تصور نمی کردیم این قدر کار انجام شده باشد . علی مثل یک جغرافی دان نقطه به نقطه مشخصات هور را توضیح داد .

در آخر گفت : " حالا فرماندهان همراه یگان هایشان منتظر اعلام رمز عملیات خیبر هستند کار من تمام والسلام . "

از این مرحله به بعد قرارگاه نصرت از حالت یک قرارگاه سری خارج شد و در ردیف قرارگاه های دیگر قرار گرفت . از غربت و تنهایی بیرون آمد و اشکارا فعالیتش را ادامه داد .

سایر مشخصات محصول

وزن : 326 گرم
شابک : 9786009449811
انتشارات : ابراهیم هادی
تعداد صفحات : 304
موضوع : سرگذشتنامه شهیدان جنگ ایران و عراق
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 3473372
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها