پری دخت

پریدخت کتابی است عاشقانه  از نامه های دلتنگی دختری به نام پریدخت به معشوقش سیدمحمود در زمان قاجار با زیر عنوان « مراسلات پاریس طهران » به قلم رمانتیک جوان برتر ایرانی در جشنواره جوان برتر ایرانی جناب حامد عسکری 
موجود
250,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

یکی از زیباترین نامه های پردیخت به سیدمحمود:

هوالحی

قربانت شوم ! آقا سیدمحمودم ! ( الهی دور انگشت هایتان بگردیم که اینقدر گوارا می نگارید . جوهر برکاغذ سابیده می شود از بس که چشمان مان بر آن میرقصند . عشق را آدابی است و بی قراری را سلوکی و فرق هاست میان آنکه نامه وا نمی کند و آنکه نامه تا نمی کند . پریدخت تان بی راه نمی گوید و غلو نمی کند ، اگر بگوید تک تک واژه هایتان را بوییده و بوسیده و از حفظ شده است . نامه هایتان را در گنجه آبنوس مرحمتی آقاجان مان که تحفه هند است ، گذاشته ایم . این جعبه گنج من است ،دارایی من است .

یکی از زیباترین نامه های سیدمحمود به پریدخت :

خاتون جانم ! محبوب خوش بوی من ! پریدخت جانم ! مرقومه واصل شد . یادتان بهار دل است و گلدانی لاله عباسی را در هزارتوی تالاری هزار در و بر هر در هزار قفل بگذارید ، بهار که برسد می شکفد ، تازه می شود معطر می شود . معطر می کند ... حکایت دل ما و یاد شما نیز همین است . غریبستان فرنگ که سهل است شما بگو در ستاره دیگر ؛ هرکجا برویم یادتان با ماست و خاطر به یادتان عاطر است .

سایر مشخصات محصول

شابک : 9786008441359
مولف : حامد عسکری
انتشارات : قبسات
تعداد صفحات : 140
موضوع : نامه های فارسی
جلد : نرم
شماره کتاب شناسی ملی : 5361440
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها