برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

آئینه تمام نما

کتاب آئینه تمام نما نوشته آیت الله حائری شیرازی و پیرامون عاشورا و درس های عاشورا است . این کتاب می خواهد امام حسین را به عنوان آئینه تمام نمای سالم معرفی کند و برای این کار مخاطب را دعوت و تربیت نماید و همچنین به موضوع بصیرت حسینی ، عوامل و پیامد های واقعه عاشورا ، زیارت و روضه و رابطه این دو با موضوع اصلی و همچنین رابطه انقلاب اسلامی با فرهنگ عاشورا را بیان نماید .

ادامه مطلب
11,500 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

امام حسین و واقعه عاشورا ابعاد مختلفی دارد و این کتاب می خواهد در نگاه دیگری و ابعاد مختلف به عاشورا به عنوان آئینه تمام قد در معرفی اسلام نگاه کند .

این کتاب شامل هفت فصل با عناوین بینش و بصیرت حسینی ، درس های عاشورا ، عوامل وقایع عاشورا ، پیامد های واقعه عاشورا ، در سوگ سید الشهدا ، زیارت امام حسین ، انقلاب اسلامی در پرتو عاشورا به همراه کتابنامه است .

این کتاب جلد دهم مجموعه حکمت ناب می باشد .

مهم ترین عناوینی که در این کتاب می خوانید :

جلوه های بصیرت در قیام امام حسین ، نقش رهبری حق در مشروعیت جهاد ، لزوم کسب قدرت احتجاج جهت دفاع از مسیر ولایت ، جلوه های بصیرت در صلح امام حسن ، درس های عاشورا صبر و استقامت ، تسلیم نشدن در برابر ولایت طاغوت ، تمایز اسلام حقیقی از اسلام دروغین ، عاشورا نمایانگر چهره واقعی اسلام ، ایمان و عمل ، عمل به تکلیف و وظیفه محوری ، پیروزی فطرت بر طبیعت ، پایداری در راه حق ، عوامل واقعه ی عاشورا ، ریزش ها و رویش های عاشورا راز گریه و آثار آن ، زیارت امام حسین ، انقلاب اسلامی در پرتو عاشورا

« غربال گری امام حسین ( ع ) در شب و روز عاشورا

حضرت حسین بن علی ( ع ) در شب عاشورا به یک صورت سخن گفت و در روز عاشورا به گونه ای دیگر ، . شب عاشورا سخن از نمی خواهم ، احتیاج ندارم ، بروید ، بیعتم را برداشتم می گوید ولی در روز عاشورا می فرماید : " هل من ناصر ینصرنی " ( آیا یاوری هست که مرا یاوری کند ؟ )

شب آن طور گفت تا مبادا خبیثی در بین طیب ها باشد و روز آن گونه درخواست کرد تا مبادا طیبی در میان خبیث ها مانده باشد . شب غربال می کند تا فقط صالحان بماند و روز غربال می کند تا فقط اشقیا در مقابل او ایستاده باشند . »

بخشی از کتاب آئینه تمام نما صفحه 24

 

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
محمدصادق حائری شیرازیحسین بن علیواقعه کربلاعاشورا
مولف
آیت الله حائری شیرازی
انتشارات
معارف
تعداد صفحات
228
شابک
9786004411431
وزن
261
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
4844398
قطع
رقعی
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم