0 رای   - 

آئینه تمام نما

کتاب آئینه تمام نما نوشته آیت الله حائری شیرازی و پیرامون عاشورا و درس های عاشورا است . این کتاب می خواهد امام حسین را به عنوان آئینه تمام نمای سالم معرفی کند و برای این کار مخاطب را دعوت و تربیت نماید و همچنین به موضوع بصیرت حسینی ، عوامل و پیامد های واقعه عاشورا ، زیارت و روضه و رابطه این دو با موضوع اصلی و همچنین رابطه انقلاب اسلامی با فرهنگ عاشورا را بیان نماید .
موجود
300,000 ریال

امام حسین و واقعه عاشورا ابعاد مختلفی دارد و این کتاب می خواهد در نگاه دیگری و ابعاد مختلف به عاشورا به عنوان آئینه تمام قد در معرفی اسلام نگاه کند .

این کتاب شامل هفت فصل با عناوین بینش و بصیرت حسینی ، درس های عاشورا ، عوامل وقایع عاشورا ، پیامد های واقعه عاشورا ، در سوگ سید الشهدا ، زیارت امام حسین ، انقلاب اسلامی در پرتو عاشورا به همراه کتابنامه است .

این کتاب جلد دهم مجموعه حکمت ناب می باشد .

مهم ترین عناوینی که در این کتاب می خوانید :

جلوه های بصیرت در قیام امام حسین ، نقش رهبری حق در مشروعیت جهاد ، لزوم کسب قدرت احتجاج جهت دفاع از مسیر ولایت ، جلوه های بصیرت در صلح امام حسن ، درس های عاشورا صبر و استقامت ، تسلیم نشدن در برابر ولایت طاغوت ، تمایز اسلام حقیقی از اسلام دروغین ، عاشورا نمایانگر چهره واقعی اسلام ، ایمان و عمل ، عمل به تکلیف و وظیفه محوری ، پیروزی فطرت بر طبیعت ، پایداری در راه حق ، عوامل واقعه ی عاشورا ، ریزش ها و رویش های عاشورا راز گریه و آثار آن ، زیارت امام حسین ، انقلاب اسلامی در پرتو عاشورا

« غربال گری امام حسین ( ع ) در شب و روز عاشورا

حضرت حسین بن علی ( ع ) در شب عاشورا به یک صورت سخن گفت و در روز عاشورا به گونه ای دیگر ، . شب عاشورا سخن از نمی خواهم ، احتیاج ندارم ، بروید ، بیعتم را برداشتم می گوید ولی در روز عاشورا می فرماید : " هل من ناصر ینصرنی " ( آیا یاوری هست که مرا یاوری کند ؟ )

شب آن طور گفت تا مبادا خبیثی در بین طیب ها باشد و روز آن گونه درخواست کرد تا مبادا طیبی در میان خبیث ها مانده باشد . شب غربال می کند تا فقط صالحان بماند و روز غربال می کند تا فقط اشقیا در مقابل او ایستاده باشند . »

بخشی از کتاب آئینه تمام نما صفحه 24

 

سایر مشخصات محصول

وزن : 261
شابک : 9786004411431
مولف : آیت الله حائری شیرازی
انتشارات : معارف
تعداد صفحات : 228
موضوع : محمدصادق حائری شیرازی حسین بن علی واقعه کربلا عاشورا
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 4844398
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها