6 رای   - 

آن سوی مرگ

کتاب آن سوی مرگ نوشته جمال صادقی به کوشش محمدحسین حاجی ده آبادی است که روایت کننده خاطرات کسانی است که حیات پس از مرگ را تجربه کرده اند . با این افراد مصاحبه و تجربه های آن ها را به نگارش در آورده اند و ممکن است مطالعه بخش هایی از این کتاب برای بیماران قلبی و روان های آسیب پذیر مناسب نباشد .
موجود
350,000 ریال

کتاب آن سوی مرگ کتابی داستان گونه از جمال صادقی است که سعی کرده ماجرای چند تن از افرادی که تجربه مرگ داشتند را با جزئیات نقل کند . کتاب حاضر در قالب سه بخش ارائه شده و هر بخش یک خاطره درمورد تجربه مرگ است . کتاب دارای روایت است ، اما چون خاطره‌ها به صورت مصاحبه و سوال و جوابی است ، شاید کمی از حالت داستانی معمول خارج شده باشد .

نویسنده و دوستش کار را از بیمارستان های تهران شروع می کنند و سراغ کسانی که تجربه مرگ داشتند را می گیرند . افراد زیادی به آنها معرفی می شوند که همه ، بدون استثنا ، خاطرات جالبی برای گفتن داشتند ، اما خیلی از خاطرات شبیه به یکدیگر بوده است . در این بین اشخاصی که قصه مرگشان را تعریف کردند ، به سه دسته تقسیم می شوند : گروهی پس از خارج شدن از جسم خود ، در تمام مدت داخل بیمارستان مانده اند ؛ برخی فراتر از محیط بیمارستان ، بین مردم شهر شناور شده‌ اند و دسته سوم به جهانی ورای جهان زمینی کوچ کرده اند ؛ که نویسنده از میان تمامی خاطرات ، سه خاطره که تقریبا از دیگران متفاوت‌ است را انتخاب می کند و در کتاب آن سوی مرگ می آورد . جالب این است که اغلب کسانی هم که از تجربه مرگ خود گفته اند ، حاضر نشدند نامشان را فاش کنند .

- آن موقع چه حالی داشتی ؟

- ببینید من اول خیلی منگ بودم . تقریبا ذهنم خالی بود . درست است که چیزهای اطرافم را می دیدم ولی اصلا قوه استنباط نداشتم . نمی دانستم چه اتفاقی افتاده . ،،، هنوز به این باور نرسیده بودم که مرده ام ،،، کمی بعد از خودم پرسیدم : چرا این بالا هستم ؟ چرا دیگر درد ندارم ؟ چرا یکهو حالم خوب شد ؟ و واقعا حالم خوب بود . به طرزی خارق العاده خوب بود . اگر بدانید ! خیلی سرحال راحت و سبک بودم . داشتم نوعی آرامش بی نظیر را تجربه می کردم ،،، و نوعی بی وزنی بسیار لذت بخش .

انگشتانش را قلاب کرد و چند بار ، لب پایینی اش را مکید . سپس :

- باید بگویم من ، رفته رفته ، توانستم حقیقت را درک کنم .

- عبارت رفته رفته زمان دقیقی را مشخص نمی کند . می خواهم بدانم درست چه مدت طول کشید .

- بر اساس زمان زمینی شاید فقط در عرض چند ثانیه زودگذر یا شاید ،،، یا شاید در عرض زمانی کمتر از یک ثانیه . مطمئن نیستم که بتوانم توضیحاتم را درک کنید .

- حق درای راستش من درست نفهمیدم .

- گوش کنید در عالم مرگ زمان وجود ندارد . اگر من از زمان مشخصی یاد می کنم مقصودم زمان زمینی است . یعنی دارم وقایع را بر حسب زمان دنیای مادی شرح می دهم ،،، در جهان مادی چند ثانیه زمان کوتاهی است به اندازه چند تیک تاک ساعت در عالم مرگ چند ثانیه زمینی می تواند بسیار طولانی سپری شود .

سایر مشخصات محصول

وزن : 430 گرم
شابک : 9786004412049
مولف : جمال صادقی
انتشارات : معارف
تعداد صفحات : 346
موضوع : زندگی پس از مرگ
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5393939
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها