0 رای   - 

آینه ی جادو جلد دوم نقدهای سینمایی

آینه ی جادو جلد دوم از مجموعه سه جلدی به قلم شهید آوینی با موضوع نقد های سینمایی وی از سال ۶۸ تا ۷۱ است و به کوشش نشر واحه به چاپ رسیده است . بخش عمده این کتاب مقالاتی در مورد جشنواره فجر هفتم تا یازدهم و معیار های ارزشگذاری در این رویداد است . آوینی در این کتاب به نقد سینما و ارزش گذاری ها و محتوای برخی فیلم ها و نگاه ها در کنار بیان معیار های صحیح پرداخته است .
موجود
460,000 ریال

جلد دوم کتاب آینه ی جادو مقالات شهید سید مرتضی آوینی با موضوع نقدهای سینمایی وی طی سال های ۶۸ تا ۷۱ است و در سه جلد نگاشته شده است . 

در کتاب پیش رو عمده مقالات آن به موضوع جشنواره فجر هفتم تا یازدهم و معیارهای ارزشگذاری در این جشنواره طی سال های بیان شده است .

او در کنار بیان ارزشهای درست به نقد و بررسی فیلم های مطرح در جشنواره هفتم تا یازدهم پرداخته است .

همچنین چند مقاله تحلیلی در ارزیابی دوره های مختلف جشنواره فجر و سیاست گذاری آن و نقدی کوتاه در مورد چند اثر خارجی در جشنواره در این کتاب مطرح شده اند .

این کتاب در ۳۷۴ صفحه به همراه بخش کتاب نامه با قلمی روان و منطقی و تا حدودی ادبی توسط انتشارات واحه به چاپ رسیده است .

« دوستی که خود از دست اندرکاران جشنواره فجر بود می گفت : داوری جشنواره فجر به شدت متاثر از فستیوال های خارجی ست و مکیال قضاوت معیار هایی از همان دست ... ناگهان در وسط کار خبر می آوردند که فلان فیلم در فلان جشنواره پذیرفته شده است و همین خبر کافی بود تا آن فیلم کذایی از زبال دان خارج شود و جایزه بگیرد .

اما حقیقت این است که کسب توفیق در جشنواره های خارج از کشور ارزشی را اثبات نمی کند و اگر داوری فیلم ها در جشنواره ی فجر نیز بخواهد همین سان باشد که امسال بود ، باید گفت که کسب توفیق در جشنواره فجر نیز ارزشی را اثبات نمی کند .

آنها به تکنیکی محض جایزه نمی دهند و راهشان نیز با ما متفاوت است . تکنیک و محتوا نیز نمی توان از یکدیگر تفکیک کرد و چون این چنین است و پر روشن است که آنها کدام فیلم را خواهد پذیرفت . کسی مخالف شرکت در جشنواره های خارجی نیست اما آنچه که اصلا در شان ما نیست ، شیفتگی و مقهوریت و مرعوبیت در مقابل آنهاست . »

بخشی از متن کتاب صفحه ۱۳ و ۱۴

سایر مشخصات محصول

وزن : 320
شابک : 978600917681
مولف : سید مرتضی آوینی
انتشارات : واحه
تعداد صفحات : 376
موضوع : نقد های سینمایی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 2241898
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها