ادب عاشقی

کتاب ادب عاشقی شامل مجموعه مباحث حجت الاسلام محمدرضا عابدینی با موضوع آداب حضور در مجالس اهل بیت علیه السلام که به کوشش علی جعفری هرستانی تنظیم و در ده فصل به نگارش درآمد . این کتاب تلاش دارد تا با تبیین جایگاه ، اهمیت و آثار شرکت در مجالس اهل­ بیت علیهم السلام و سپس ذکر آداب حضور در آن ، مخاطبان و مستمعان مجالس اهل بیت علیهم­‌السلام را جهت بهره­‌گیری هرچه بیشتر از برکات این مجالس مهیا کند .
موجود
250,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

کتاب ادب عاشقی در ده فصل با عناوین مراقبت حضور در مجالس اهل بیت علیه السلام در ایام خاص ، تحقق زیارت اهل بیت علیه السلام در مجالس ایشان ، آثار معنوی زیارت و آداب آن در مجالس اهل بیت علیه السلام ، مهیا شدن برای ورود به مجالس اهل بیت علیه السلام ، رابطه حبی و قلبی با اهل بیت علیه السلام در مجالس ایشان و لوازم و آثار آن ، معرفت حقیقی اهل بیت علیه السلام لازمه ارتباط با ایشان ، جایگاه انس و ارتباط با قرآن در مجالس اهل بیت علیه السلام ، روابط ولایی مومنان راه اتباط با اهل بیت علیه السلام در مجالس ، مجالس اهل بیت علیه السلام تجدید عهد با ایشان ، عهد جمعی با اهل بیت علیه السلام و آثار اجتماعی مجالس ایشان گردآوری شده است .

گزیده ای از مقدمه کتاب ادب عاشقی که توسط حجت الاسلام محمدرضا عابدینی نوشته شده است را بخوانید :

نعمت وجود اهل بیت علیه السلام و مجالس ایشان در گرداب های فتنه ها ، غوغاها و شبهات در طول تاریخ کشتی نجاتی بوده است که مومنان را از آفات و بلیات حفظ کرده و راه توحید و قرب الی الله را به ایشان نشان داده است ؛ همانگونه که وجود نبی مکرم اسلام فرمود : " مثل اهل بیتی فیکم مثل سفینته نوح من رکبها نجا و من تخلف عنها غرق " . و با توجه به این که مرکب محبت سریع ترین مرکب ها در مسیر وصال است ، دانستن ادب عاشقی در این رابطه که سرشار از محبت و عاشقی مومنان به اهل بیت علیه السلام است . نیازی مبرم و رعایت آن امری عظیم است که در رفتار و گفتار خود ایشان به شیعیان تعلیم داده شده است .

زیارت و مجالس اهل بیت علیه السلام با حرکت حبی که در ذات خود دارد نظام عالی تربیتی در همه ابعاد است که زمان ها و مکان ها را در نوردیده و همه آفاق را از درخشندگی خود پر کرده است . و مانند اتجاه به جهت قبله که در هر نظامی رو به آن می شود همه دل ها را به سوی خود جذب کرده و سوق به توحید می دهد و در همه افراد با هر نژاد و سن و جنسیتی اثرگذار و بلکه در تاثیرگذاری بی نظیر است .

از آنجا که " مثل الامام مثل الکعبه " مجالس اهل بیت علیه السلام نیز که اتجاه به وجه الله است همه افراد را با هر رنگ و نژاد و مقام و موقعیتی از کودکان و جوانان تا پیرمردان و پیرزنان را به سوی توحید و قرب الهی دعوت می کند . و همین امر موجب دشمنی دشمنان با دستگاه اهل بیت علیه السلام شده است چرا که آنان نیز عظمت و تاثیرگذاری مجالس اهل بیت علیه السلام در جبهه حق علیه باطل و ایجاد روحیه حق طلبی ظلم ستیزی و شهادت طلبی را دریافته اند و تلاش می کنند با هر دسیسه ای این سنت گذاری ولایی و توحیدی را به تعطیلی یا انحراف بکشانند و از مسیر تاریخی و تمدنی خویش در احیای امر اهل بیت علیه السلام خارج کنند .

در چنین شرایطی رعایت آداب حضور در مجالس اهل بیت علیه السلام و مراقبه بیشتر فردی و جمعی در حفظ مجالس اهل بیت علیه السلام و بهره مندی حداکثری از آن که حقیقتا زیارت و ارتباط با ایشان است و همچنین مقابله با انحرافات و دسیسه های که شیطان ملعون و شاگردان مکتب ابلیس در مقابله با مجالس اهل بیت علیه السلام و فرهنگ آن دارند امری ضروری و لازم است .

سایر مشخصات محصول

وزن : 199 گرم
شابک : 9786004411028
مولف : محمدرضا عابدینی
انتشارات : معارف
تعداد صفحات : 168
موضوع : آداب و رسوم زیارت و زائران آداب و رسوم سوگواری
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5807947
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها