کتاب از سیادت تا وزارت
کتاب از سیادت تا وزارت

سایر تصاویر

کتاب از سیادت تا وزارت
کتاب از سیادت تا وزارت

از سیادت تا وزارت

هر وقت موجود شد پیامک کن
42,000 تومان

کتاب از سیادت تا وزارت از مجموعه سخنرانی های استاد محمدجعفر غفرانی برای موضوع تربیت فرزند است که در مورد آشنایی با مبانی رشد در هفت سال اول ، دوم و سوم است که توسط آقای یاسر رضازاده تهیه و تنظیم شده است . برای آشنایی با کتاب به اطلاعات بیشتر مراجعه کنید .

تعداد:

ناموجود

کتاب از سیادت تا وزارت که در مورد آشنایی با مبانی رشد در هفت سال اول ، دوم و سوم کودکان است از مجموعه سخنرانی های استاد محمدجعفر غفرانی توسط آقای یاسر رضازاده تهیه و تنظیم شده است . این کتاب از مجموعه کتاب های چهار دیواری در کف آسمان است که در سه بخش به نگارش در آمده است .

در مقدمه کتاب می خوانید امام صادق ( ع ) فرمودند : هنگامی که کسی را دوست می داری ، او را از این محبت آگاه کن ، زیرا این کار دوستی بین شما را محکم تر می کند .

و این کتاب یک یادآوری است ... یادآور محبتی ناب و چشیدنی از خوبان و صالحانی که با کلماتی طیب و عملی صالح ، هدایتی ذاکرانه را برای ما رقم زدند . یادآور کرامت رسول کریم و اهل بیت مکرم ایشان .

پیش روی انسان راهی بس سخت و دشوار قرار دارد . حرکت در این مسیر پر مشقت نیازمند چراغی است به نام عقل که باید به وسیله ادب عبودیت در هفت سال دوم فعال شده باشد . این حد از قانون مندی را تنها کسانی می توانند تاب بیاورند که در هفت سال اول کرامت و سیادت درونی شان بواسطه والدین رعایت شده باشد . لذا ثمره رعایت سیادت کودکان در هفت سال اول فعال شدن قوه تفکر و ادب عبودیت است که در دوره های بعد او را از ظلمت جهل و بردگی خارج و به اوج مقام بندگی سوق خواهد داد .

عناوین بخش ها عبارتند از :

بخش اول :

سیادت در رشد ( آشنایی با مبانی رشد در هفت سال اول )

در این بخش به کلیات رشد در دوره اول اشاره دارد و به موضوعاتی همچون مرحله ای بودن رشد ، مراحل و دوره های رشد ، مراحل رشد ، دوران امیری ، نوازش ، تغذیه ، بازی ، لباس بچه ، امر و نهی راه حریص نشدن ، رشد اجتماعی ، امانت ، شناحت خدا ،  ترساندن کودک ، سیادت پدر و مادر و ... اشاره می کند . مقداری از شناخت خدا را مطالعه کنید :

بچه تنها کسی را که پیش از همه می شناسد و بیش از همه در شناخت او تاثیر می گذار مادر است . پیامبر اکرم ( ص ) می فرماید که : نفوذ حرف مادر بسیار بیشتر از دیگران است . فرزند که به دنیا می آید فقط مادر را می شناسد . حالا مادر است که باید زمینه شناخت چیزهای دیگر را برایش فراهم کند . در یک حدیث قدسی خداوند متعال می فرماید : هر کس من را بشناسد به من عشق می ورزد . پس اگربچه های ما به خدا عشق نمی ورزند مشکلشان این است که خدا را نشناخته اند . یک خانم فارغ التحصیل دانشگاه گفتند : چرا خداوند در قرآن اینقدر ترسناک است ؟ چرا این قدر باید از خدا بترسیم ؟ چرا همه اش می گویند از خدا بترسید ؟ در هفت سال اول مادر این معنای ترس را به ما یاد داده است . خدا که ترس نداره . ما می خواهیم به برویم به لقاء خدا پس نباید از خدا بترسیم . از همه چیز بترسیم غیر از خدا . از هر چیزی برای ما خطر دارد الا خدا .

بخش دوم :

ادب عبودیت ( آشنایی با مبانی رشد در هفت سال دوم )

در این بخش به کلیات رشد در هفت سال دوم اشاره دارد و موضوعاتی از قبیل رحمت خدا ، تعلیم واژه ها ، تعلیم نظم ، دیدن زیبایی ، استقلال فرزند ، شوق مذهبی ، جلسه خانوادگی ، تغییرات جسمی ، توقع و مقایسه ، تقلید ف چند فرزند ، هوس ، لباس و خواب ، استحمام و ... موضوعاتی که به این دوره تعلق دارد را آورده است . متنی از بخش شوق مذهبی را بخوانید :

در هفت سال دوم بچه ها عاشق این هستند که مکبری کنند . عشق مسجد و هیئت دارند . نباید آن ها را تشویق کنید ، باید منعشان کنید از نماز خواندن و مسجد رفتن ! " الناس حریص علی ما مُنِع " هر چه بیشتر منع کنید ، آن ها بیشتر تمایل پیدا می کنند .

شما اگر بگویید چون امشب بداخلاقی کردی با پدرت بد حرف زدی نه امشب مسجد بی مسجد . ولی وقتی رفت و نماز خواند کلی او را تشویق کنید . " التماس دعا ما را هم دعا کن . " یکی به نعل یکی به میخ . به خاطر کارهای اشتباهی که انجام داده یکی از والدین منعش کند و دیگری ضامنش باشد تا دیگری ضامنش باشد تا دیگران کارها را انجام ندهد . یکی جراحی کند یکی بخیه بزند .

بخش سوم :

بلوغ مشاورت و وزارت ( آشنایی با مبانی رشد در هفت سال سوم )

در بخش سوم که بخش انتهایی کتاب است در مورد کلیات هفت سال سوم رشد صحبت می کند که موضوعاتی همچون مشورت و وزارت ، تفکر انتزاعی تفکر عینی ، خودشناسی ، درک زیبایی و حمد ، رشد اجتماعی ، راهکار رفع تنهایی ، حس تنهایی ، تغییر نشانه رشد ، صفت سازی ، خصوصیات دوره سوم ، همسرداری ، محیط خواب ، هماهنگی والدین ، مشکلات هفت سال سوم را بیان می کند .

درباره مشکلات هفت سال سوم می گوید :

همه ما در هفت سال سوم سه مشکل داریم :

مشکل اول خاطرات گذشته ، موفقیت ها یا عدم موفقیت ها ، دعواهایی پدر و مادر و یا قوم و خویش کردند ، یا طلاق گرفتند و جدا شدند و حوادث تلخ و شیرینی که در گذشته داشته اند .

مشکل دوم مسئله ی مستقل شدن و مسائل آینده مانند ازدواج ، یا سربازی یا دانشگاهی که در پیش دارند و یا باید از زیر سقف پدر و مادر بیرون بروند است .

بچه ها با این دغدغه ها هیجان دارند باید کمکشان کرد . بچه های کوچک را چطور می خوابانند ؟ آخرین کلام مادر این است " برو بخواب فردا چنین می شود . " باید به بچه های هفت سال سوم این آینده نگری را بارها بگوییم : باید گفت آیند برای شما چنان است ، فردا مهندس ، یا وکیل ، یا مادر و پدر بهتر می شوی و یا زنده می مانی از سربازان امام زمان ( عج ) می شوی .

جدول اطلاعات مقادیر
موضوع جنبه های مذهبی اسلامی رشد کودکان
مولف استاد محمدجعفر غفرانی تهیه و تنظیم یاسر رضازاده
انتشارات قرآن و اهل بیت نبوت
تعداد صفحات 224
شابک 9786007218921
وزن 316 گرم
جلد شومیز
شماره کتاب شناسی ملی 4168753
قطع رقعی
chat نظرات (0)
امتیاز
(0 امتیاز)
فعلا نظری از طرف مشتریان وجود ندارد.