از چیزی نمی ترسیدم

کتاب از چیزی نمی ترسیدم زندگی نامه ای است که حاج قاسم با دست مجروحش نوشته است ؛ مردی از دل روستایی دور افتاده از توابع کرمان چند دوره از زندگی ساده و گیرای خود را برایتان روایت کرده است که از دوران کودکی و زندگی در روستای قنات ملک کرمان آغاز و تا میانه ی مبارزات انقلابی سال 57 به پایان می رسد . لازم به ذکر است که این کتاب با تقریظ( دست نوشته ) رهبر معظم انقلاب شروع می شود .
موجود
220,000 ریال

کتاب از چیزی نمی ترسیدم زندگی نامه خود نوشت قاسم سلیمانی از سال 1335 تا سال 1357 ( از کودکی تا 22 سالگی ) که توسط انتشارات مکتب حاج قاسم و با قطع رقعی در 136 صفحه به چاپ رسیده است .

نام این کتاب بر آمده از مضمونی است پر تکرار در متن اثر و نیز هم سو است با پررنگ ترین صفت هویتی او در ذهن و ضمیر مردمان و رسانه ها و حکومت های دنیا .

این زندگی نامه ی ناتمام شاید حجم زیادی نداشته باشد ؛ اما ویژگی های برجسته ای دارد .

متن زندگی نامه را خود حاج قاسم نوشته است و در واقع سند دست اول به حساب می آید . روایت او پر از جزئیات است و سرشار از تصاویر دقیق ذهنی ، با زبانی صمیمی .

آنانی که او را فقط سردار جنگاور و دلاور شناخته اند ، شاید باور نکنند که این قلم و روایت اصالتا از آن آن مرد باشد .

قاسم سلیمانی در همین چند سال قبل از شهادتش ، در خلوت و البته در تنگنای زمانی آن فرمانده نظامی پر تلاش ، زندگی اش را به مرور نوشته است ، و هزار دریغ که بیش از این نشد بنویسد .

این اثر دو بخش دارد : بخش اول ، با عنوان نوشتار ، صورت حروف چینی شده با ویرایش بسیار اندک از این زندگی نامه است . بخش دوم کتاب ، با عنوان دست نوشت تصویر کامل دست نوشته های شهید سردار حاج قاسم سلیمانی را در بر دارد .

هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها