0 رای   - 

اقتصاد مقاومتی در آمریکا

کتاب اقتصاد مقاومتی در آمریکا نوشته اکبر ابدالی محمدی است . در این کتاب راهی که آمریکا با تلاش و کوشش مردم و حمایت از تولید داخلی و حذف وابستگی به انگلیس رفت را می خوانیم . این کتاب تاریخ 150 ساله استقلال آمریکا در بخش اقتصاد متکی به داخل نه اقتصاد آزاد است که در 6 فصل می خوانید .
موجود
260,000 ریال

موضوع کتاب اقتصاد مقاومتی در آمریکا مروری بر تاریخچه اقتصاد آمریکای بعد از استقلال است . اکبر ابدالی محمدی نویسنده کتاب ، با نگاه و تحقیقی در این مورد سیاست های اقتصادی آمریکا برای حذف وابستگی به انگلیس و کالاهای خارجی و حمایت از کالاهای داخلی را مورد بحث قرار می دهد .

هرچند تاریخ آمریکا پر از نقاط سیاه مثل دوران برده داری و استثمار کشورهاست اما تلاش های مردم آمریکا و حمایت از کالای داخلی مسئولان آمریکا جزیی از تجارب فراموش نشده و بیان نشده این دولت است . آمریکا اگر چه برای منابع خود دست به استعمار زده اما برخلاف تصور و رواج اقتصاد آزاد ، پیشرفتش را مدیون تلاش و سیاست های اقتصاد مقاومتی است .

در فصل اول کتاب در مورد پیدایش آمریکا و وابستگی اقتصادی آن به انگلیس بیان شده و در فصل دوم تلاش بریتانیا برای تسهیل کالاهای خود و کارشکنی برای محصولات آمریکایی و عوامل مشابهی که باعث انقلاب در آمریکا شد می خوانید .

فصل سوم در مورد مقاومت اقتصادی آمریکا در مقابل انگلیس و تحریم کالاهای انگلیسی ست .

فصل چهارم کتاب اما تاریخ 150 ساله آمریکا تا زمان استقلال را بررسی می کند . حمایت از نو آوری های صنعتی و حمایت از صادرات از جمله اقدامات این دوره است .

نویسنده در فصل پنجم به بیان مصادیق حمایت از تولید صنعتی در دوران ریاست جمهوری کارتر تا ترامپ می پردازد . بررسی فرهنگ سازی که در کل خلاف شعار تجارت آزاد آمریکا برای منطقه است .

فصل ششم نیز به افول آموزه های اقتصادی آمریکا در دهه اخیر می پردازد .

« تا قبل از نیمه دوم قرن 18 میلادی ، مردم و بازرگانان به خاطر سود محدودی که از روابط اقتصادی خود با انگلستان می بردند ، سود محدودی که از روابط اقتصادی خود با انگلستان می بردند ، خرسند بودند ، اما مجموعه عواملی باعث نارضایتی آنها شد تا در نهایت بذرهای استقلال از انگلیس در خاک آمریکا کاشته شود . فاصله ی جغرافیایی بین امریکا و انگلیس و همچنین کمرنگ شدن علاقه عاطفی بین آنها در طول چند ده سال دوران استعمار ، فرمانروایی بر مردم امریکا را دشوار ساخته بود . این وضعیت باعث ایجاد روحیه خود اتکایی و استقلال طلبی در بین مردم امریکا شد . 

از طرف دیگر ، قوانین استعماری که انگلیس برای تسلط و بهره برداری بیشتر از مستعمرات از جمله مستعمرات امریکایی ، تصویب و اجرا کرده موج نارضایتی را در میان مردم مستعمرات برانگیخت . »

کتاب اقتصاد مقاومتی در آمریکا صفحه 63

 

سایر مشخصات محصول

وزن : 207
شابک : 9786006375688
مولف : اکبر محمد ی ابدالی
انتشارات : کتاب فردا
تعداد صفحات : 266
موضوع : اقتصاد آمریکا سیاست اقتصادی ایالات متحده امریکا
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 6108581
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها