0 رای   - 

اماه

کتاب اماه نوشته حمید سبحانی صدر و با موضوع سیره اجتماعی حضرت زهرا ( س ) می باشد . در این کتاب در قالب ۴ بخش با عناوین دخترانه ، همسرانه ، مادرانه ، بی کرانه سیره رفتاری و عملی و اخلاقی حضرت زهرا به عنوان الگوی بی مثال در هر زمان بیان شده است .  
موجود
230,000 ریال

موضوع کتاب اماه دخترانه ها ، همسرانه ها ، مادرانه ها و بی کرانه هایی از سیره اجتماعی حضرت فاطمه زهرا به قلم حمید سبحانی صدر است .

در این کتاب نویسنده طی پژوهشی ده ساله  سیره اخلاقی ، رفتاری و اجتماعی این بانوی بی  مثال صبر و خانه داری و نوع برخورد با همسر و فرزندان ، شیوه تربیت فرزند و همچنین اوضاع اجتماعی مکه را در کنار زندگی نامه ای مختصر در ۱۴۰ صفحه بیان کرده است .

در فصل آخر با عنوان بی کرانه سبک جهادی حضرت و روابط اجتماعی ، حجاب و در عرصه اقتصادی بیان شده است  .

بخشی از متن پشت کتاب :

«  فاطمه یک پارچه حسن است . اصلا او تجسم حقیقت حسن است .

گویا همه ی زیبایی  های هستی یا بهتر بگویم همه ی جمال و حسن حق در وجود او تبلور یافته ، همان جایگاه ازلی که ؛ در ازل پرتو حسنت زتجلی دم زد . »

« سایه سیاه ابلیس جنان فضای این شهر را تیره و تار نموده که تربیت صحیح در چنین محیطی نه آسان است . زنان در میان عرب از جمله شهر مکه به سر می برند که آنان را صاحب پرچم ها می خوانند و بر درب خانه هایشان پرچم هایی نصب کرده اند تا اهل عصیان بدانند که برای شهوت رانی ایشان همیشه جهنمی هست ... از جمله این زنان سمیه مادر زیاد است که پیوسته پذیرای مردان بسیاری بود و یکی از این نامردان ، ابوسفیان است ، بزرگ مکه که زیاد را فرزند نامشروع وی از سمیه خوانده اند .

زنانی نیز هستند که جماعتی کمتر از ده نفر با هم نزد او جمع می شوند ... از جمله این زنان نیز نابغه بود که در یکی از همین اجتماعات شیطانی ، عمروعاص از وی تولد یافت . ...

در  چنین محیط فاسد و آلوده ای ، زنی با شرافت زندگی می کند که درباره ی او چنین گفته اند ( کانت تدعی فی الجاهلیه الطاهره )

در دوره جاهلیت او را  به نام طاهره یعنی زنی پاک می شناختند و او کسی نبود جز خدیجه . »

بخشی از متن کتاب اماه

سایر مشخصات محصول

وزن : 120
شابک : 9786226947398
مولف : حمید سبحانی صدر
انتشارات : واژه پرداز اندیشه
تعداد صفحات : 140
موضوع : حضرت زهرا سیره حضرت زهرا
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 7418430
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها