0 رای   - 

انسان در دو فصل

کتاب انسان در دو فصل روش تربیتی اسلامی در دوره قبل و بعد از بلوغ به نویسندگی علی صفایی حائری است . در این کتاب از تربیت اسلامی ، فلسفه اسلامی ، عرفان اسلامی و اخلاق اسلامی سخن به میان آمده است .
موجود
120,000 ریال

در فصل اول این کتاب به محیط های تربیتی ، شکل های تربیتی و عوامل تربیتی و وسایل تربیت ، اشاره شده است . و در فصل دوم ، انسان در چهار حوزه معرفت ، احساس ، عمل و علوم ارزیابی شده است . این کتاب در 88 صفحه توسط انتشارات لیلة القدر به چاپ رسیده است .

بخشی از این کتاب را مطالعه بفرمایید :

فصل اول :

محیط های تربیتی :

محیط متحرک :

هنگامی که جامعه تضادهایش را حل کرد و به حرکت پیوند داد ، آن وقت امن اجتماعی و تسلط روانی ، کار تربیت را ساده تر خواهد کرد . فکر مسلط و مذهب مسلط که در عمل تجربه شده و از درگیری ها سرفراز بیرون آمده ، پذیرفته می شود و در این روحیه های آماده و تشنه که از درگیری ها فرسوده و خسته شده اند ، قرار می گیرد . مگر آنکه در عمل دوباره نارسایی ها احساس شود و شکست مکتب سابق نمودار گردد . و یا اینکه تبلیغات و وسوسه ها با دروغ های راست و راست های دروغ و ترکیب های حق و باطل ، این شکست و نارسایی را تبلیغ کنند و در روحیه کودک و نوجوان بذر بی اعتنایی و بی تفاوتی و سخن از مطرب و می گو و راز دهر کمتر جو سبز کنند و او را به همراهی غریزه های مشتاق و لذت های غافل و غفلت های لذیذ به بسترهای نرم و خوشی های کاذب بیاوردند . و همراه این لذت های مخدر آنچه را می خواهند ، به او تزریق کنند و آنچه را که نمی خواهند ، در او بسوزانند .

سایر مشخصات محصول

شابک : 978-964-7803-08-3
مولف : علی صفایی حائری
انتشارات : لیلة القدر
تعداد صفحات : 88
موضوع : روش تربیتی اسلامی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 82-16
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها