برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

انسان در دو فصل

کتاب انسان در دو فصل روش تربیتی اسلامی در دوره قبل و بعد از بلوغ به نویسندگی علی صفایی حائری است . در این کتاب از تربیت اسلامی ، فلسفه اسلامی ، عرفان اسلامی و اخلاق اسلامی سخن به میان آمده است .

ادامه مطلب
12,000 تومان
ناموجود
پس از موجود شدن محصول خبرم کن
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

در فصل اول این کتاب به محیط های تربیتی ، شکل های تربیتی و عوامل تربیتی و وسایل تربیت ، اشاره شده است . و در فصل دوم ، انسان در چهار حوزه معرفت ، احساس ، عمل و علوم ارزیابی شده است . این کتاب در 88 صفحه توسط انتشارات لیلة القدر به چاپ رسیده است .

بخشی از این کتاب را مطالعه بفرمایید :

فصل اول :

محیط های تربیتی :

محیط متحرک :

هنگامی که جامعه تضادهایش را حل کرد و به حرکت پیوند داد ، آن وقت امن اجتماعی و تسلط روانی ، کار تربیت را ساده تر خواهد کرد . فکر مسلط و مذهب مسلط که در عمل تجربه شده و از درگیری ها سرفراز بیرون آمده ، پذیرفته می شود و در این روحیه های آماده و تشنه که از درگیری ها فرسوده و خسته شده اند ، قرار می گیرد . مگر آنکه در عمل دوباره نارسایی ها احساس شود و شکست مکتب سابق نمودار گردد . و یا اینکه تبلیغات و وسوسه ها با دروغ های راست و راست های دروغ و ترکیب های حق و باطل ، این شکست و نارسایی را تبلیغ کنند و در روحیه کودک و نوجوان بذر بی اعتنایی و بی تفاوتی و سخن از مطرب و می گو و راز دهر کمتر جو سبز کنند و او را به همراهی غریزه های مشتاق و لذت های غافل و غفلت های لذیذ به بسترهای نرم و خوشی های کاذب بیاوردند . و همراه این لذت های مخدر آنچه را می خواهند ، به او تزریق کنند و آنچه را که نمی خواهند ، در او بسوزانند .

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
روش تربیتی اسلامی
مولف
علی صفایی حائری
انتشارات
لیلة القدر
تعداد صفحات
88
شابک
978-964-7803-08-3
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
82-16
قطع
رقعی
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم