انسان 250 ساله

کتاب انسان ۲۵۰ ساله ، حاوی بخش هایی از سخنان پراکنده و برخی از نوشته های آیت الله خامنه ای درباره زندگی سیاسی امامان شیعه رویکرد محوری این کتاب ، مبتنی بر چند جمله از سخنان رهبر ایران در سال ۱۳۶۵ شمسی بوده که معتقد است زندگی امامان شیعه علیرغم تفاوت ظاهری در مجموع یک حرکت مستمر و طولانی است که ۲۵۰ سال ادامه پیدا می کند . نام کتاب هم از همین فراز گرفته شده است .
موجود
250,000 ریال

کتاب « انسان 250 ساله » به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدت ائمه است و از این رو بیش از آنکه یک کتاب تاریخیِ صِرف باشد ، یک فرا تحلیلِ تاریخی است ؛ که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه ، نگاهی کل‌گرا به زندگی هر یک از معصومین با توجه به بستر تاریخی دوره مربوطه و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می‌کردند ارائه می‌دهد .

کتاب انسان ۲۵۰ ساله ، در هفده فصل به دنبال تبیین یکپارچه و منسجم این گزاره در سخنان پراکنده و برخی نوشته‌های آیت الله خامنه‌ای است که امامان شیعه از لحظه وفات پیامبر تا سال ۲۶۰ه‍.ق ، به دنبال تشکیل حکومت اسلامی با اتکا به مبارزه سیاسی و بدون ورود به مبارزه مسلحانه بودند . محتویات کتاب ، از میان سخنان رهبر ایران در بازه اردیبهشت ۱۳۵۹ تا اسفند ۱۳۸۹ انتخاب شده است .

در کتاب حاضر ، بیانات معظم‌له درباره سیره سیاسی‌ـ‌مبارزاتی ائمه علیهم‌السلام بصورت موضوعی در کنار هم آمده است . فصل‌ها عموما دارای سخنرانی‌های محوری هستند که با کمک بخش‌هایی از دیگر بیانات، کامل شده‌اند. کتاب مشتمل بر هفده فصل است. پیامبر اعظم، امامت، امیرالمؤمنین ، حضرت فاطمه الزهرا ، امام حسن ، امام حسین ، حرکت زینب کبری و سفیران کربلا، شرایط اجتماعی و سیاسی پس از حادثه کربلا، امام سجاد، امام باقر، اواخر حکومت بنی‌امیه و امامت امام صادق، امام صادق، تشکیلات پنهان، امام کاظم، امام رضا، امام جواد، امام هادی و امام عسکری و غایت حرکت انسان۲۵۰ساله

پس از مطالعه کتاب " انسان 250 ساله " شاید از خود بپرسید : آخر چگونه ممکن است کسی که تا این حد در زندگی اش مشغول فعالیت های سیاسی بوده ـ از جمله مبارزات گسترده پیش از انقلاب و عهده داری مهمترین مسؤولیت های کشور ، پس از انقلاب ـ  بتواند با این ظرافت و دقت ، در تاریخ زندگی ائمه تحقیق و تفحص کرده باشد ؟ شاید تحقق نسبی این امر برای یک انسان معمولی طی سالیان طولانی مطالعه و تحقیق در منابع گوناگون و فراغت از بسیاری فعالیت های بزرگ و کوچک ممکن باشد . اما پاسخ به این سؤال بدون در نظر گرفتن ظرایف امر پروردگار در استمرار ولایت خود، ممکن نیست .

آنچه در سایه انتصاب الهی ، نصیب نایب امام عصرعجّل الله فرجه شده و ایشان را میراث بر انبیاء و اولیاء در عصر غیبت کرده است، نه صرفاً کوششی علمی بر منابع کثیر و متعدد بوده، بلکه مجاهدت خستگی ناپذیر در پیرویِ عملی از سیره نیاکان خود در همه شئون زندگی بوده است. و ثمره تداوم این شجره طیّبه ـ ولایت الهی ـ نه استادی توانا و دانشمند در رشته تاریخ، بلکه ایشان را چشمه جوشان حکمتی قرار داده، که یک تراوش آن، "انسان 250 ساله" است.

سایر مشخصات محصول

وزن : 445
شابک : 9786006275222
مولف : موسسه فرهنگی ایمان جهادی
انتشارات : صهبا
تعداد صفحات : 447
موضوع : بیانات مقام معظم رهبری در باره زندگی سیاسی و مبارزاتی ائمه معصومین
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 3046940
قطع : رقعی
  • علیرضا داودی
    1397-11-07

    کتاب بدی نیست فقط نمی دونم قیمتش چرا پایینه

برچسب ها