0 رای   - 

اهل بیتی ها

کتاب اهل بیتی ها با موضوع کلی سبک زندگی ولایی و در جهت دغدغه رهبری معظم در زمینه خانواده تهیه شده است . این کتاب شامل سه گفتار با عناوین حقیقت و مراتب خانواده ، پیوندها و گسست های خانوادگی و الگوی توسعه ی خانواده ولایی می شود و با عنوان تحقق خانواده ولایی با مجالس حسینی می خواهد این مطلب را همراه با ذکر آیات و مطالب کتب مستند ارائه دهد .
موجود
250,000 ریال

موضوع کتاب اهل بیتی ها نوشته محمدرضا عابدینی تحقق خانواده ولایی با مجالس حسینی می باشد .

خانواده سنگ بنای شکل گیری جامعه است افراد در زندگی خانوادگی ، رابطه ولایی و ایمانی میان ارحام را تمرین می کنند . استحکام روابط اجتماعی و شکل گیری هویت دینی فرزند ارتباط مستقیم و جدی با هویت خانواده و نگاه درست خانواده به این مسئله دارد .

اگر این باور در خانواده و در قشر فرهیخته پیدا شود سبب می شود که در تبلیغ مباحث و مسائل خانواده در ظرف هیئت ، با یقین و اطمینان در این مورد صحبت شود و در فرد هویت دینی تثبیت شود .

کتاب پیش رو شامل سه گفتار می باشد :

1. تبیین سیر و سفر الهی را از خانه و خانواده ی رحم ظاهری ( که اهلبیت دینی انسان است ) آغاز می کند و به بیت الولایه و رحم ولایی یعنی اهل بیت در نظام ولایی می رساند . از آنجا نیز به رحم رحمانی توجه می کند . این سیر ، حرکتی وجودی و توحیدی ست .

2. با توجه به این که بحث ها به صورت سخنرانی بوده سعی شده تا لحن و گفتار تا حدودی حفظ شود . 

3. به دلیل اینکه مباحث مربوط به جلسات مختلف با مخاطبین مختلف است ممکن است تفاوت های ریزی از نظر سطح مخاطب وجود داشته باشد . 

4. مطالب این کتاب  برای استفاده عامه مردم در نظر گرفته شده است  .

« خداوند در وجود موجودات ، حب ذات قرار داده است . بر اساس این حب ذات ، انسان و موجودات دیگر میل به بقا و کمال دارند و همچنین حب ذات ، انسان ، حیوانات و حتی جمادات را به سوی نظام خانواده می کشد . انسان در نظام طبیعی خود ، بر اساس حب ذات ، برای تکامل خویش به زوج  مکمل و برای بقا و دوام خویش ، به تولید مثل و بقای نسل سوق پیدا می کند و در این مسیر ، خانواده شکل می گیرد . »

بخشی از متن کتاب اهل بیتی ها صفحه 28 

سایر مشخصات محصول

وزن : 231
شابک : 9786004412704
مولف : محمدرضا عابدینی
انتشارات : معارف
تعداد صفحات : 200
موضوع : سبک زندگی سبک زندگی ولایی با کمک مجالس حسینی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 6209953
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها