برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

اهل بیتی ها

کتاب اهل بیتی ها با موضوع کلی سبک زندگی ولایی و در جهت دغدغه رهبری معظم در زمینه خانواده تهیه شده است . این کتاب شامل سه گفتار با عناوین حقیقت و مراتب خانواده ، پیوندها و گسست های خانوادگی و الگوی توسعه ی خانواده ولایی می شود و با عنوان تحقق خانواده ولایی با مجالس حسینی می خواهد این مطلب را همراه با ذکر آیات و مطالب کتب مستند ارائه دهد .

ادامه مطلب
25,000 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

موضوع کتاب اهل بیتی ها نوشته محمدرضا عابدینی تحقق خانواده ولایی با مجالس حسینی می باشد .

خانواده سنگ بنای شکل گیری جامعه است افراد در زندگی خانوادگی ، رابطه ولایی و ایمانی میان ارحام را تمرین می کنند . استحکام روابط اجتماعی و شکل گیری هویت دینی فرزند ارتباط مستقیم و جدی با هویت خانواده و نگاه درست خانواده به این مسئله دارد .

اگر این باور در خانواده و در قشر فرهیخته پیدا شود سبب می شود که در تبلیغ مباحث و مسائل خانواده در ظرف هیئت ، با یقین و اطمینان در این مورد صحبت شود و در فرد هویت دینی تثبیت شود .

کتاب پیش رو شامل سه گفتار می باشد :

1. تبیین سیر و سفر الهی را از خانه و خانواده ی رحم ظاهری ( که اهلبیت دینی انسان است ) آغاز می کند و به بیت الولایه و رحم ولایی یعنی اهل بیت در نظام ولایی می رساند . از آنجا نیز به رحم رحمانی توجه می کند . این سیر ، حرکتی وجودی و توحیدی ست .

2. با توجه به این که بحث ها به صورت سخنرانی بوده سعی شده تا لحن و گفتار تا حدودی حفظ شود . 

3. به دلیل اینکه مباحث مربوط به جلسات مختلف با مخاطبین مختلف است ممکن است تفاوت های ریزی از نظر سطح مخاطب وجود داشته باشد . 

4. مطالب این کتاب  برای استفاده عامه مردم در نظر گرفته شده است  .

« خداوند در وجود موجودات ، حب ذات قرار داده است . بر اساس این حب ذات ، انسان و موجودات دیگر میل به بقا و کمال دارند و همچنین حب ذات ، انسان ، حیوانات و حتی جمادات را به سوی نظام خانواده می کشد . انسان در نظام طبیعی خود ، بر اساس حب ذات ، برای تکامل خویش به زوج  مکمل و برای بقا و دوام خویش ، به تولید مثل و بقای نسل سوق پیدا می کند و در این مسیر ، خانواده شکل می گیرد . »

بخشی از متن کتاب اهل بیتی ها صفحه 28 

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
سبک زندگی سبک زندگی ولایی با کمک مجالس حسینی
مولف
محمدرضا عابدینی
انتشارات
معارف
تعداد صفحات
200
شابک
9786004412704
وزن
231
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
6209953
قطع
رقعی
نظرات
بدون نظر
برچسب های محصول

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم