0 رای   - 

باران خوبی ها

کتاب باران خوبی ها نوشته علیرضا پناهیان و شرح بهترین خطبه ی اخلاقی نهج البلاغه در توصیف پرهیزگاران است . انسان ها معمولا رغبتی به شنیدن توصیه ندارند اما اگر این کار در قالب توصیف اخلاقی باشد انسان ها را می تواند به خود جذب کند . در این خطبه امام علی ( ع ) به درخواست یکی از یارانش به نام همام به توصیف فضائل و زیبایی های اهل تقوا پرداخته است . 
موجود
250,000 ریال

موضوع کتاب باران خوبی ها شرح خطبه متقین با موضوع توصیف فضائل و زیبایی های اهل تقوا ست . 

انسان ها معمولا از شنیدن اسم توصیه خسته می شوند و در مقابل آن گارد می گیرند اما توصیف این گونه نیست ، به ویژه اگر بحث توصیف زیبایی ها باشد . اساسا شیوه توصیف که به جای آن " توصیه " به کار می رود ، روشی منحصر به فرد و تاثیر گذار است که انسان ها را به حقیقت جذب و علاقه مند می کند . 

آیت الله بهجت : " مراجعه به تراجم علمای سلف ( زندگی نامه علمای گذشته ) به منزله ی مراجعه به کتب معتبر اخلاقی ست . "

این کتب در واقع توصیف انسان های خوب و زیبایی ست .

همام یکی از یاران بنام امام علی ست او از امام خواهش می کند تا پرهیزگاران را طوری توصیف کند که گویا آنان را می بیند .

نوشتار حاضر بخش اول از شرح این خطبه توسط استاد پناهیان است که در جلسات هفتگی در مسجد دانشگاه  تهران برای دانشجویان ارائه شده است و بعد از تنظیم توسط موسسه بیان معنوی در 219 صفحه به چاپ رسیده است .

« ترک گناه به خاطر زشت بودن آن

وقتی خداوند متعال می خواهد بندگانش را از غیبت کردن نهی کند ، به زشتی غیبت اشاره می کند . گویا خدا انتظار دارد زشت بودن غیبت سبب شود که انسان ها حالشان از غیبت به هم بخورد و دیگر سراغ غیبت نروند . درست است که غیبت کردن مجازات جهنم هم دارد ، ولی بهتر است که انسان ها به لیل زشتی غیبت آن را ترک کند نه به دلیل ترس از آتش . کسی که به دلیل زشتی غیبت ؛ غیبت نمی کند زیبا گراست ، ولی کسی که از ترس جهنم غیبت نمی کند ، منفعت گراست . »

بخشی از متن کتاب باران خوبی ها صفحه 53

سایر مشخصات محصول

وزن : 193
شابک : 9786009646078
مولف : علیرضا پناهیان
انتشارات : بیان معنوی
تعداد صفحات : 219
موضوع : شرخ خطبه متقین نهج البلاغه تقوا
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 7289747
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها