باغبانی فرهنگ

14,000 تومان

کتاب باغبانی فرهنگ ، مدیریت فرهنگ در اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی ، رهبر انقلاب اسلامی توسط انتشارات انقلاب اسلامی تهیه و تدوین شده است .

تعداد:

آخرین موجودی

انقلاب اسلامی ایران ، امروز منشا بیداری امت اسلامی و بازگشت به اسلام اصیل و الهام بخش مبارزه با جریان فکری و تمدنی رو به انحطاط غرب است . بدون تردید ، خط اول این مبارزه خطیر ، به چالش کشیدن مبانی فکری و علمی تمدن غرب به صورت سلبی و ایجابی است . در این مسیر علاوه بر در معرض نقادی قرار دادن آنچه امروز تحت عنوان علوم انسانی اجتماعی مطرح شده است ، باید به تداوم و گسترش میراث عظیم فکری اسلام ناب محمدی صلی الله علیه آله و سلم در عرصه های گوناگون اجتماعی و استخراج و تولید نرم افزارهای فکری مورد نیاز نظام اسلامی اقدام نمود . در این کتاب سعی شده است مسائل و موضوعات مرتبط با معارف انقلاب اسلامی و اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی در چهار فصل ارائه شود .

بخشی از این کتاب را مطالعه بفرمایید :

فصل دوم :

مبانی نظری ؛ مبنای انسان شناختی :

سوال از خدا ، انسان و هستی همیشه به عنوان سه سوال اساسی برای انسان مطرح بوده است . در این میان توجه به انسان و شناخت او از اهمیت ویژه برخوردار است تا آنجا که دعوت به شناخت انسان به عنوان مخلوقی پیچیده ، از تعالیم اصلی بسیاری از مکاتب فلسفی ، عرفانی و ادیان بوده است . در تعالیم دینی ما شناخت انسان از خود ، پرفایده ترین شناخت ها و از سوی دیگر ، عدم شناخت انسان ، جهل به همه چیز دانسته شده است . در این بخش به مهم ترین ویژگی های انسان می پردازیم : در نگاه انسان شناختی حکمای اسلامی ، اعتقاد مستحکمی نسبت به مختار بودن انسان ها وجود دارد . به عبارتی انتظام امر مردم به گونه ای که منتهی به اصلاح دین و دنیای آنها شود باید به نحوی باشد که تمامی مردم در آن سهیم باشند .

جدول اطلاعات مقادیر
موضوع فرهنگ
انتشارات انقلاب اسلامی
تعداد صفحات 119
شابک 978-622-99977-5-8
وزن 162
شماره کتاب شناسی ملی : 5704296
جلد نرم
قطع وزیری
chat نظرات (0)
امتیاز
(0 امتیاز)
فعلا نظری از طرف مشتریان وجود ندارد.