0 رای   - 

باغ طوطی

کتاب باغ طوطی نوشته ی مسلم ناصری است که داستان زندگی پر فراز و نشیب میثم تمار را با قلمی جذاب  و به صورت مصور روایت می کند و خواننده با خواندن  این کتاب در مورد میثم تمار اطلاع جذابی به دست می آورد . مخاطبان این کتاب نوجوانان و بزرگسالان هستند .
موجود
300,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

میثم تمار یکی از یاران ایرانی با وفای امیر المومنین علیهم السلام بوده  و همچنین ایشان یکی از قله هایی است که می تواند نماد پیوند اسلام و ایران باشد . نام کتاب برگرفته از مکالمه ابن زیاد و میثم تمار است که به شرح زیر می باشد :

ابن زیاد به میثم میگوید : شما طوطی هایی هستید که حرف های علی را تکرار می کنید . من شما را می کشم و نخلستان های علی راهم ویران می کنم . میثم هم می گوید  : اگر قرار است نخلستان علی نباشد ، پس بهتر است که طوطی هم نباشد .

برگزیده ای از کتاب :

  • تا ساعتی دیگر دهانم را خواهند دوخت ؛ ولی تو از این سیاه چال کناسه بیرون خواهی آمد و کشنده ی پسر رسول خدا را نابود خواهی کرد .

مختار به یک باره برخواست . درد زخم شقیقه اش دوچندان شد .

  • مگر حسین کشته شده ابوصالح ؟
  • نه ؛ اما بزودی آسمان رنگ خون خواهد گرفت .

مختار با شگفتی به میثم نگاه کرد . چهره در هم کشید . دلمه های خون و چرک زخم گوشه چشمش شکافته شد و خونابه بر گونه اش جاری شد . نمیتوانست تکان بخورد . سر بر دیوار گذاشت و چند بار بر آن مشت زد .

صدای در زنجیر زندان بلند شد. میثم برگشت و با آرامش نگاهش کرد و گفت : وقت جدایی است برادر عرب ! تو هوای برادران عجمت را داشته باش که در لحظات هولناک یاری دهنده ی حق خواهند بود .

  • خداوند تو را جزای خیر دهد ابوصالح ! کاش می توانستم سخنی بگویم .

این کتاب در 233 صفحه توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسیده است .

سایر مشخصات محصول

وزن : 187
شابک : 9789649734224
مولف : مسلم ناصری
انتشارات : کتاب جمکران
تعداد صفحات : 233
موضوع : میثم تمار داستان های مذهبی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5191434
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها