0 رای   - 

بهشت ارغوان

کتاب بهشت ارغوان نوشته علی امیرخانی که درباره ی پرسمان قرآنی حجاب و پوشش است . این کتاب در پنج فصل کلیات پوشش و حجاب ، فایده و آثار حجاب ، تاریخچه و فلسفه حجاب ، حجاب زنان و مردان و احکام حجاب تدوین شده است . نویسنده کتاب بر آن است تا برخی شبهات را در این زمینه پاسخ دهد .
موجود شد خبرم کن !
نا موجود
100,000 ریال

کتاب بهشت ارغوان به قلم علی امیرخانی و در 120 صفحه با موضوع پرسمان قرآنی در مورد پوشش است . پوشش ، با تاریخچه ای به درازای تاریخ انسان و تاثیر غیر قابل انکار بر اندیشه و عمل انسان ها نقش مهمی در شناخت اندیشه و فرهنگ جوامع داشته و دارد  . پوشش و حجاب در طول تاریخ فراز و فرود های مختلفی را تجربه کرده و با تغییر اندیشه ها به وسیله های مختلف از جریان های تهاجم  فرهنگی و ... باعث شبهات مختلف در ذهن نسل حاضر شده است . شناخت تاریخچه پوشش و پراخت به  دلایل آن و پاسخ به شبهات می تواند راهگشای گره های ذهنی باشد . نویسنده در این کتاب قصد دارد با زبانی ساده و بیانی منطقی مطالب را بیان کند . در پایان کتاب آزمون تستی و پاسخنامه ضمیمه کتاب شده است .

بخشی از کتاب :

حجاب در ایران باستان

در زمان ایران باستان ، زنان منزلتی عالی داشتند و با کمال آزادی و با روی گشاده میان مردم آمد و شد می کردند . پس از داریوش مقام زن ، مخصوصا میان ثروتمندان ، تنزل پیدا کرد ؛ زنان فقیر چون برای کار کردن ناچار بودند میان مردم آمد و شد کنند آزادی خود را حفظ کردند ،ولی در مورد زنان دیگر گوشه نشینی زمان حیض ، که بر ایشان واجب بود ، رفته رفته امتداد پیدا کرد و سراسر زندگی اجتماعی شان را فراگرفت و این خود مبنایی پرده پوشی میان ایران باستان به شمار می رفت .

سایر مشخصات محصول

وزن : 144
شابک : 9786004920735
مولف : علی امیرخانی
انتشارات : بهار دلها
تعداد صفحات : 120
موضوع : حجاب پرسمان قرآنی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 0535292
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها