0 رای   - 

به اضافه مردم

کتاب به اضافه ی مردم تجربه نوشتی از روح الله رشیدی درباره ی ده اصل اساسی برای کار فرهنگی می باشد . در این کتاب ابتدا اصول موفق و اساسی تجارب گذشته به همراه مفاهیم بیان شده ، سپس برای درک بیشتر مثال و نمودار و خلاصه مطالب آورده شده است . در بین مطالب گاهی از مثال های تصویری در قالب عکس سیاه و سفید استفاده شده است .
موجود
160,000 ریال

موضوع کتاب به اضافه ی مردم بیان و مروری بر برخی اصول و قواعد کار فرهنگی به استناد تجربیات ارزنده ی تاریخ انقلاب اسلامی ست . روح الله رشیدی ، نویسنده کتاب این قواعد در قالب تجربه نوشت های خود  به صورت ده اصل بیان کرده است .

این ده اصل اگرچه از هم جدا هستند اما عملا در قلب هم و در یک ارتباط تنگاتنگ هستند و عمل به آنها در کنار هم لازم است .

مسلما در این چهل سال آزموده شده خصوصا از بانیان و عاملان فرهنگی حرف های بهتر و بیشتری وجود دارد که می توانند این مطالب را کامل تر کنند تا برای گام دوم قدم های بلند تری برداشته شود .

ده اصل بیان شده در فصل های جدا : مردم محوری ، مشارکت پذیری حداکثری ، گروه محوری ، هنر محوری ، عملیات محوری ، کار اجتماعی به جای کار جمعی ، فرصت محوری ، مسجد محوری ، اولویت محوری و عدالت محوری 

در انتها ضمیمه ای با عنوان یادواره شهدا و باید ها و نباید ها و راه حل ها یی مختصرا بیان شده است . 

« مسجد محوری 

مثال 

اواسط دهه هفتاد ، پروژه بزرگ واکسیناسیون فلج اطفال در کشور انجام شد . آیا می دانید که یکی از مراکز اصلی اجرای این عملیات بزرگ بهداشتی و درمانی ، مساجد محلات بودند ؟ 

در آن اقدام ملی اگر مساجد نبودند ، حتما یک جای کار می لنگید و شاید هم اصلا امکان اجرای چنین کار بزرگی وجود نداشت . نقش مساجد در طرح واکسیناسیون اطفال ، نقش محوری بود . مساجد ، قرارگاه ها نیرو های عمل کننده ( اعم از وزارت بهداشت و نیروهای بسیج و... ) بود . هر روز در مسجد جمع می شدند و کارشان را محله به محله شروع می کردند . »

بخشی از کتاب به اضافه مردم صفحه ۱۰۶

سایر مشخصات محصول

وزن : 114
شابک : 9786226689403
مولف : روح الله رشیدی
انتشارات : راه یار
تعداد صفحات : 144
موضوع : سیاست فرهنگی ایران
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 6111887
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها