برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

تحجرگرایی

کتاب تحجرگرایی نوشته آیت الله حائری شیرازی و بررسی موضوع جزم گرایی و تحجر با نگاهی به آیات و  روایات است . مطالب این کتاب از سخنرانی های ایشان در سالهای 67 تا  69 برای طلاب دانشگاه علوم اسلامی رضوی اخذ شده است . این سخنرانی ها در باب دو محور اصلی ؛ پیوند علوم دینی با اخلاق و تحجر گرایی ست . در این کتاب مبحث تحجر و تعصب و مطالب ارزشمندی درباره ی جایگاه عرفان و فلسفه در اسلام بیان شده است . 

ادامه مطلب
20,000 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

موضوع کتاب تحجرگرایی مجموعه سخنرانی های آیت الله حائری شیرازی در باب پیوند علوم دینی و اخلاق و همچنین تحجرگرایی با بهره گیری از آیات قرآن کریم و روایات است .

این سخنرانی ها مربوط به سال های 67 تا 69 در دانشگاه علوم اسلامی مشهد برای طلاب می باشد .

استاد در این کتاب ضمن بیان تفاوت ماهیت علوم دینی و سایر علوم و افتضائات تحصیل علوم دینی و برخی آفات آن مثل تحجر و تعصب اشاره می کند . 

در این سلسله مباحث همچنین مطالب ارزشمندی درباره ی جایگاه عرفان و فلسفه در دین اسلام بیان شده است و معظم له ادله ی مخالفان فلسفه و عرفان را نقد می کند . این مباحث اخیر ، شرح پیام امام خمینی به حوزه و روحانیت است .

کتاب حاضر برای نخستین بار در سال 73 تدوین شد و اکنون پس از سالیان دراز و با اندکی تغییر در 236 صفحه توسط انتشارات معارف به چاپ رسیده است . 

« معاویه به پیشنهاد عمروعاص ، دستور داد قرآن ها را سر نیزه کنند و یکپارچه فریاد بزنند ما خواستار عمل به قرآن هستیم . این زمانی بود که به شکست معاویه چند لحظه بیشتر نمانده بود . وسوسه گر ها در میان یاران حضرت دست به کار شدند و آدم های سست عنصر و جاهل در آن مرحله ی حساس ، چشمانشان که به قرآن های بر سر نیزه افتاد ، به وسیله جسم قرآن متحجر شدند و ظاهر قرآن را نگریستند و گفتند : ما به روی قرآن شمشیر نمی کشیم . ما برای قرآن جنگیدیم ؛ اکنون با قرآن نمی جنگیم .

کسی به آنها نگفت و خود اندیشه نکردند که اگر همین قرآن ها را حربی و مشرکی که با شما در جنگ است روی سر گرفت و بر سر نیزه کرد باز هم با او نمی جنگید ؟ احترام قرآن سرجای خود ؛ همه وظیفه دارند احترام کنند ؛ اما اگر توطئه ای سرکار بود چطور ؟ »

بخشی از متن کتاب تحجرگرایی صفحه 93

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
جزم گرایی جزم گرایی جنبه های مذهبی اسلامسخنان حائری شیرازی
مولف
آیت الله حائری شیرازی
انتشارات
معارف
تعداد صفحات
236
شابک
9786004411646
وزن
272
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
4969599
قطع
رقعی
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم