تربیت دینی کودک

کتاب تربیت دینی کودک بازنویسی گفتارهای آیت الله حائری شیرازی در بیش از 70 جلسه درس تربیت ایشان در میان دانشجویان است و می توان آن را مقدمه ای بر تربیت به خصوص تربیت کودکان دانست و حاوی دیدگاه های عملی و برخاسته از اسلام است که جای آن در میان دیدگاه های رنگارنگ غربی خالی است . 
موجود
300,000 ریال

کتاب تربیت دینی کودک جمع آوری شده از سخنرانی های آیت الله حائری شیرازی پیرامون درس تربیت با حضور دانشجویان علوم تربیتی است که در شش بخش با عناوین زیر جمع آوری شده است :

  1. جهان بینی تربیتی 
  2. دین و تعلیم و تربیت
  3. تربیت بر مبنای فطرت
  4. عوامل تربیت 
  5. روش های سوءتربیتی
  6. پرسش و پاسخ

که هر یک از این دیدگاه ها می تواند موضوع تحقیقی جداگانه برای دیگر دانش پژوهان باشد و راهگشای طریقی نو در تربیت شود .  

آیت الله حائری شیرازی در مقدمه کتاب عرض می کنند :

اگر انسان ها بد تعلیم و تربیت شوند ، ابزار تهاجم فرهنگی خواهند شد . در جنگ نظامی اگر یک عده نظامی بر عده دیگری غالب شوند ، مغلوب را می کشند یا به اسارت می گیرند ، اما در جنگ فرهنگی اگر فرهنگی بر فرهنگ دیگر غالب شود به جای اینکه مغلوب کشته یا اسیر شود تغییر سمت می دهد و عوض اینکه سرباز و افسر دوست باشد سرباز و افسر دشمن می شود . 

تعلیم وتربیت باید از فرهنگ اسلام پاسداری کند ، یعنی دقیقا پاسداری از جایگاهی کند که سرنوشت انسان به آن بستگی دارد . تعلیم وتربیت بستر تمام برنامه هاست . اگر تعلیم وتربیت درست شود همه چیز درست می شود . 

****

از بخش چهارم : عوامل تربیت ؛ قسمتی از فلسفه تنبیه را بخوانید : 

فلسفه تنبیه ایجاد شخصیت است نه سلب شخصیت . وقتی با زبان تنبیه به فرد خاطی می گویند تو مختار و مسئولی در واقع به او اهمیت می دهند ، اما وقتی برای فرد ارزش قائل نیستند و از خطای او می گذرند از او گذشت ترحمی کرده اند که خردکننده شخصیت است در حالی که تنبیه احترامی اعاده کننده شخصیت است . 

سایر مشخصات محصول

وزن : 247 گرم
شابک : 9786004410083
مولف : آیت الله حائری شیرازی
انتشارات : معارف
تعداد صفحات : 220
موضوع : جنبه های مذهبی اسلامی تربیت خانوادگی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 4266568
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها