برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

تمثیلات سیاسی اجتماعی جلد اول

کتاب تمثیلات سیاسی اجتماعی جلد اول مجموعه حکمت ناب و اثری ارزشمند با موضوع بیان تمثیلات سیاسی و اجتماعی و با نگاه دینی ست . تمثیل زبانی ست گویا و رسا برای رساندن مطالب بدون ابهام تا هرکس با توجه به آگاهی مطلب را درک کند . حکومت بدون دین ، جامعه ، آزادی ، انتخابات و ... از جمله موضوعات مهم و مرتبط با مسائل اجتماعی و سیاسی ست که جزییات آن با تمثیل مورد بحث قرار گرفته است .

ادامه مطلب
25,000 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

موضوع کتاب تمثیلات سیاسی اجتماعی تمثیلاتی برای درک مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی برای مخاطبین عام به ویژه علاقه مندان این حوزه و به طور خاص جوانان است .

آنچه پیش روی شماست بخشی از مجموعه کتاب تمثیلات و اثر حجیم متفکر مرحوم آیت الله حائری شیرازی است که پیش تر و در سال 70 و به کوشش محمدرضا رنجبر با پیاده سازی نوارهای کاست مجموعه سخنرانی های نویسنده تهیه شده بود و اکنون با ویرایش در 140 صفحه و توسط نشر معارف به چاپ رسیده است.

تمثیل یعنی درک نطق اشیاء ، همه اشیاء ناطق اند .

همه چیز پیام دارد . اساس تمثیل این است انسان نطق و پیام اشیا را متوجه شود . زبان تمثیل ، زبانی ست گویا ، شیوا و رسا . مثال اگر ناسب باشد و با دقت و هوشیاری بکار گرفته شود ، عمق مطلب را مجسم می کند .

بخشی از مقدمه کتاب

موضوعات اصلی کتاب که جزییات در تمثیلات بیان شده است .

حکومت و دولت ، وحدت و اجتماع قلوب ، تمدن غرب ، امام و امت ، دموکراسی ، جامعه و مردم ف قانون و قانون مداری ، آزادی عدالت و استقلال ، استقلال ، انتخابات ، امر به معروف و نهی از منکر ، فتنهعصر و زمانه یما ، تهاجم فرهنگی ، حجاب ، انقلاب اسلامی ، بسیج ارتش سپاه ، حوزه و دانشگاه ، جنگ تحمیلی

« عامل وحدت ولایت است نه شباهت

اعضای بدن: ما در وجود خود اعضای مختلفی  را می بینیم که همه با هم کار می کنند ؛ کارهای همه با یکدیگر متفاوت است  و هیچ کدام نمی توانند کار یکدیگر را انجام دهند . چشم می بیند و گوش می شنود . شما چشمانتان را ببندید ف با گوش تان چیزی نمی توانید ببینید ، یا با چشمانتان نمی توانید چیزی را بشنوید . در عین حال می بینید که چشم و گوش و دیگر اعضا هر کدام یار و مددکار یکدیگرند . چون یکی قلب و یک مغز بر آنها حکومت می کنند و تحت لوای یک ولایت قرار دارند . تک ولایتی بودن آنها را با وجود همه تفاوت هایی که دارند با هم یگانه می کند . پس تفاوت ها موجب اختلاف نمی شوند ؛ چون وقتی از فرماندهی واحدی دستور می گیرند با هم متحد می شوند ؛ با اینکه پست هایشان با هم فرق می کند . »

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
اسلام و دولت
مولف
آیت الله حائری شیرازی
انتشارات
معارف
تعداد صفحات
140
شابک
9786004413015
وزن
171
شماره کتاب شناسی ملی :
7400408
روکش جلد
نرم
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم