برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

توحید مفضل

کتاب توحید مفضل یکی از مهم ترین یادگاری های معنوی امام صادق درباره ی اثبات وجود خدا و بیان اسرار آفراینش از خلقت آدم تا حیوانات و طبیعت می باشد . ایشان این مطالب را در چهار روز و چهار نشست برای مفضل یکی از شاگردانشان بیان کرده اند . متن کتاب را علامه محمدباقر مجلسی به فارسی ترجمه و خانم اکرم داودی متن را ویراستاری و بدون متن عربی در اختیار شما قرار گرفته شده است . مقدمه  آیت الله شوشتری در ابتدای کتاب آورده شده است .

ادامه مطلب
30,000 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

کتاب توحید مفضل نام کتابی در روایت حدیثی از امام صادق در بیان اسرار آفرینش می باشد . علت نام گذاری مفضل بیان این حدیث از زبان امام برای یکی از یاران خود به نام مفضل بن عمر جعفی است .

توحید مفضل در چهار روز و چهار نشست بیان شده و حاوی اسرار خلقت انسان ، حیوانات و داده ها و نداده های خداوند به آنها و مباحث خلقت آفرینش می باشد که همگی بر مسئله توحید و اثبات خدا اشاره دارد .

کتاب توحید مفضل به ترجمه علامه مجلسی و در 160 صفحه و توسط انتشارات آوای ما به چاپ رسیده و در اختیار شما قرار گرفته است .

مهم ترین مطالب :

  • در بیان شگفتی های آفرینش انسان ( برنیامدن ریش ، حکمت سرازیر شدن آب دهان نوزاد ... )
  • در شگفتی های خلقت حیوانات ( حقیقت زرافه ... )
  • در شگفتی های طبیعت ( رنگ نیلی آسمان ... )
  • در مصالح وجود ناملایمات و مصایب

« خلقت ماهی و حکمت در بسیاری نسل آن

تامل کن خلقت ماهی را و مناسبت آن ، مر آن امری را که برای آن آفریده شده . به درستی که آن را بی پا آفریده برای آنکه به راه رفتن محتاج نیست ، زیرا که مسکنش آب است ؛ و شش به آن نداده ، برای آنکه نفس نمی توان کشید در میان آب ؛ و به جای پا دو بال محکم به او داده که در دو پهلوی خود بر آب می زند ، چنانکه ملاح از دو جانب کشتی مجازیف قرار داده که به حرکت آنها کشتی جاری می شود . و جسمش را فلس ها پوشانیده که در میان یکدیگر داخل شده اند ، مانند حلقه های زره برای آنکه او را از آفت حفظ نمایند . و چون بینایی اش ضعیف است و آب مانع دیدن آن است ، شامه قوی به او عطا نموده است که بوی طعمه ی خود را از مسافت بعید احساس می نماید و طلب می کند . »

بخشی از کتاب توحید مفضل صفحه 106

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
فلسفه آفرینش امام صادقاثبات خدا
مولف
علامه سید محمدباقر مجلسی
انتشارات
آوای ما
تعداد صفحات
160
شابک
9786226425704
وزن
179
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
5448102
قطع
رقعی
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم