7 رای   - 

حجامت معجزه درمان

کتاب حجامت معجزه درمان برگرفته از کتاب ها و سخنرانی های استاد حکیم خیراندیش پدر حجامت ایران و همچنین کتاب ها و سخنرانی های اساتید دیگر طب سنتی اسلامی است و سعی بر آن شده است که مطالب برای حجامت کننده و حجامت شونده به زبانی ساده منظم و دقیق بیان شود . کتاب حاضر شامل هفت بخش با عناوین حجامت معجزه درمان ،  غذاهای هشت گانه ، غذاهای سودازا ، انواع تطهیر ، مصلحات غذا ، دمنوش های گیاهی و بخش انتهایی...
موجود شد خبرم کن !
نا موجود
500,000 ریال
تخفیف 5% درصد
475,000 ریال

پدر حجامت ایران پروفسور حکیم خیراندیش در رابطه با حجامت می گویند " حجامت بالاترین ادعا در زمینه درمان و فراگیری مداوا را به خود اختصاص داده و علاوه بر اینکه مدعی درمان معضلات پزشکی موجود در جهان است ، ادعا دارد می تواند پیشگیری کننده تمام بیماری ها باشد . "

کتاب حجامت معجزه درمان نوشته آقای مهدی برزو برگرفته از کتاب ها و سخنرانی های حکیم خیراندیش و سایر اساتید طب سنتی اسلامی است که برای کسانی که می خواهند حجامت کنند یا حجامت بشوند نکات مهم و قابل توجه ای را با زبان ساده ارائه می دهد .

کتاب دارای نکات ویژه ای است که در زیر این نکات را می خوانید :

  • بخش اول با عنوان حجامت معجزه درمان به تعریف حجامت و تاریخچه حجامت و فواید و دیدگاه طب اسلامی و طب جدید در مورد حجامت می پردازد .
  • در همان بخش اول به انواع حجامت تر و خشک و خواص آن ها می پردازد و بهترین اوقات را برای حجامت مطرح می کند .
  • میزان دفعات حجامت را بر حسب سن ، جنس فرد ، محیط زیست و ... به تفصیل بیان کرده است
  • آداب بعد از حجامت را نیز مطرح کرده است .
  • روش انجام حجامت ، موارد ممنوعیت حجامت ف عوارض جانبی حجامت بی قاعده ، حجامت در بیماری های اورژانسی ، تفاوت فصد و حجامت و تفاوت حجامت و انتقال خون ، تفاوت حجامت و زالو درمانی هر کدام را جداگانه توضیح داده اند .
  • در فصل انتهایی این بخش به تعریف بادکش یا همان حجامت خشک می پردازد و انواع بادکش را همراه با تصاویر توضیح می دهد .
  • بخش دوم با عنوان غذاهای هشت گانه به معرفی غذاهای برتر و نحوه و زمان غذا خوردن و انواع غذاهای دیداری ، شنیداری ، غذاهای بویایی ، غذاهای لمسی ، غذاهای جنسی ، غذاهای انس و غذاهای پنداری می پردازد . 

در اینجاشاید سوال پیش بیاید که غذاهای نام برده به چه چیزهایی گفته می شود . برای نمونه در مورد غذاهای لمسی ( جذبی ) بخوانید :

خداوند منافذی در بدن آفریده است که می توانند عمل جذب را انجام دهند از این رو یکی از درمان ها در طب سنتی اسلامی روغن مالی است . لباس ها نیز دارای مزاج هستند و بخش مهمی در غذاهای جذبی می باشند . پشم پر و ابریشم دارای طبع گرم هستند . پنبه ، ابر و مواد پلاستیکی دارای طبع سرد هستند . در مناطق گرمسیری می بایست از لباس های پنبه ای و نخی استفاده کرد و در مناطق سردسیری از لباس ها و زیرانداز های پشمی و در مناطق مرطوب باید از نمد به عنوان زیرانداز استفاده کرد .

  • نکته ویژه ی دیگر کتاب انواع دمنوش های گیاهی و خواص آنها را مطرح می کند و می توانید به راحتی دمنوش های مناسب طبیعت افراد را جایگزین چای سیاه کنید .

نکته :

نکته مهم و فابل ستایش این کتاب همراه داشتن تصاویر برای انواع بادکش و جدول مواد غذایی و مصلحات آنها است .

در صفحات انتهایی کتاب دراماتوم های نواحی مختلف بدن برای طریقه صحیح خراش در حجامت تر آورده شده است .

سایر مشخصات محصول

وزن : 415 گرم
شابک : 9786001114441
مولف : مهدی برزو
انتشارات : ابتکار دانش
تعداد صفحات : 280
موضوع : حجامت پزشکی سنتی تغذیه
جلد : سخت
شماره کتاب شناسی ملی : 3923817
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها