برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

حسینیه واژه ها 3 از کودکی با " یا حدین " در دلمان حسینیه ساختیم

کتاب حسینیه واژه ها 3 از کودکی با " یا حدین " در دلمان حسینیه ساختیم ؛ با عنوان علی اصغر نبود حکایت کربلا از زبان رباب علیها السلام به نویسندگی محسن عباسی ولدی است . این کتاب گفتگوی ساده و عاشقانه یک مادر با کودک شش ماهه خود است که آنچه در واقعه کربلا دیده ، بر زبان آورده است .

ادامه مطلب
11,000 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

پشت جلد کتاب این متن آمده است : کوچک بود ؟ نه ! نبود ؛ فهم همه ما را که روی هم بگذارند شعاعی از عظمتش هم در حیطه درکمان نمی گنجد . زبان سخن گفتن نداشت ؟ داشت ؛ من در کربلا زبانی فصیح تر از زبان او نیافتم . چه شیوا و زیبا پیام حسین علیه السلام را در گوش عالم زمزمه کرد ! کودک بود ؟ نه ! بزرگان ، همه در محضر او احساس کوچکی که نه ، احساس نیستی می کنند . پس که بود ؟ علی بود . اصغر ، نه عنوان کوچکی اش ، نه نشان کودکی اش بود . به او اصغر گفتند چون زمان توقفش در عالم کوتاه تر از همه کربلاییان بود .

بخشی از کتاب را مطالعه بفرمایید :

صفحه 16 :

اصغرم ! زندگی از نگاه اینها نفس کشیدن و تکان دادن دست و پا بود و مرگ ، توقف تپش قلب در زندان سینه . اما تعریف پدرت از زندگی با آنچه اینها به نام زندگی ، دل بدان بسته بودند از زمین تا آسمان هفتم ، تفاوت داشت . از نگاه حسین علیه السلام زیر پرچم یزید نفس کشیدن مرگ تدریجی و کشته شدن در راه مبارزه با یزید ، زندگی حقیقی . حسین علیه السلام ، زندگی را به زنده مطلق گره زده بود و آنان زندگی را دم و بازدم ، معنا می کردند . زندگی حسین علیه السلام با آنچه اینها مرگ می نامیدند ، آغاز می شد و مرگ که از منظر حسین علیه السلام آغاز زندگی بود ، خط بطلانی بود بر روی زندگی آنان . زندگی حسین علیه السلام ریشه در آسمان داشت و آنان با آسمان ، غریبه بودند و تنها مکان قابل سکونت برایشان زمین بود . پدرت مردم را به زندگی دعوت می کرد و آنها راه پدر را منتهی به مرگ می دیدند . حسین علیه السلام زندگی را معنای دیگر بندگی می دانست و اینان به نرخ روز ، بندگی می کردند ؛ یعنی هر روز تفسیر جدیدی از بندگی می تراشیدند تا مبادا مزاحم زندگی روزمره شان شود .

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
علی اصغر علیه السلام
مولف
محسن عباسی ولدی
انتشارات
آیین فطرت
تعداد صفحات
44
شابک
978-600-8031-65-9
وزن
65
شماره کتاب شناسی ملی :
7894765
جلد
نرم
قطع
وزیری
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم