0 رای   - 

حوادث فاطمیه

کتاب حوادث فاطمیه نوشته دکتر مهدی خدامیان آرانی است که سیر حوادث شهادت حضرت فاطمه زهرا السلام الله علیها را به صورت مختصر و کوتاه در 104 صفحه با استفاده از پیوست های عربی قوی بیان می کند . خواننده در این کتاب مرحله به مرحله با تمام حوادثی که به شهادت فاطمه زهرا السلام الله علیها منجر شد آشنا می شود .
موجود
100,000 ریال

کتاب حوادث فاطمیه یکی از نوشته های مجموعه آثار دکتر مهدی خدامیان آرانی است که در 104 صفحه و در ده بخش با عنوان های هفته اشک و فتنه ، روز دوشنبه ، هفته غصب خلافت ، روز هجوم اصلی ، روزهای روشن گری ، روزهای اندوه ، شب آخر ، روز آخر ، شب وداع و روز تنهایی ؛ از منابع معتبر عربی جمع آوری و به نگارش در آمده است .

+++++

فاطمه به کنار دیوار پناه می برد . عمر و یارانش وارد خانه می شوند خالدبن ولید شمشیر را از غلاف بیرون می کشد و می خواهد فاطمه را به قتل برساند .

ناگهان علی با شمشیرش جلو می آید . درست است پیامبر علی را مامور کرده تا در بلاها صبر کند اما اینجا دیگر جای صبر نیست . خالد تا برق شمشیر علی را می بیند شمشیرش را رها می کند . علی به سوی عمر می رود ، گریبان او را می گیرد عمر می خواهد فرار کند . علی او را محکم به زمین می کوبد ، مشتی به بینی و گردن او می کوبد . هیچ کس جرات ندارد برای نجات عمر جلو بیاید همه ترسیده اند .

علی عمر را رها می کند و می گوید : ای عمر ! پیامبر از من پیمان گرفت که در مثل چنین روزی صبر کنم . اگر وصیت پیامبر نبود تو هرگز جرات نمی کردی وارد این خانه شوی .

اگر علی عمر را به قتل برساند ، جنگ داخلی روی خواهد داد و بعد از آن ، دشمنان به مدینه حمله خواهند کرد ، علی می خواهد برای رضایت خدا صبر کند .

هواداران خلیفه به سراغ علی می روند . تعداد آنها زیاد است ، آنها با شمشیرهای برهنه آمده اند ، علی تک و تنهاست .

آنها می خواهند علی را از خانه بیرون ببرند هر کاری می کنندنمی توانند او را از جای خود حرکت بدهند تا اینکه ...

صفحه 39 کتاب را مطالعه کردید .

سایر مشخصات محصول

وزن : 129 گرم
شابک : 9786008449584
مولف : مهدی خدامیان آرانی
انتشارات : بهاردلها
تعداد صفحات : 104
موضوع : سیر حوادث شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 4772567
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها