1 رای   - 

خاطرات سفیر نوجوان

کتاب خاطرات سفیر خاطرات خانم نیلوفر شادمهری است که به عنوان دانشجوی ممتاز برای گذراندن مقطع دکتری در رشته ی طراحی صنعتی به فرانسه می رود و در این زمان اتفاقاتی برای ایشان رخ می دهد و مجموعه ای از خاطرات دانشجویی اش در کشور فرانسه را با نگارشی صمیمی و ساده می نویسد و خواننده را با خود به خوابگاهی در قلب پاریس می برد . در این کتاب با تصویرگری مناسب و قطعی متفاوت مناسب برای رده سنی نوجوانان است .
موجود شد خبرم کن !
نا موجود
200,000 ریال

کتاب خاطرات سفیر خاطرات خانم نیلوفر شادمهری است که به عنوان دانشجوی ممتاز برای گذراندن مقطع دکتری در رشته ی طراحی صنعتی به فرانسه می رود و در این زمان اتفاقاتی برای ایشان رخ می دهد که در قالب خاطرات به نوشتن آنها و مطرح کردنش برای دیگران روی می آورد و کتاب خاطرات سفیر به نگارش در می آید . علت نامگذاری کتاب را در زیر می خوانید .

و من شدم ایران !

من باید پاسخگوی همه نقاط قوت و ضعف ایران می بودم . انگار من مسئول همه شرایط و وقایع بودم . چاره ای نبود و البته از این ناچاری ناراضی هم نبودم . من ناخواسته واسطه انتقال بخشی از اطلاعات شده بودم و این فرصتی بود تا آن طور که باید و شاید وظیفه ام را انجام دهم . تصمیم گرفته شده بود ! من سفیر ایران بودم و حافظ منافع کشورم و مردمش .

او شد سفیر ایران ، یا بهتر بگوییم سفیر اسلام در قلب کشور فرانسه . بانویی محجبه و شاید کمی متفاوت از هم سالان و همکلاسی های خود و اینگونه خاطرات سفیر آغاز می شود .

نویسنده با نگارشی ساده و صمیمی خواننده را به خوابگاهی در پاریس می برد و او را با رویدادها ، تجربه ها و خاطراتش شریک می کند .

خاطرات این کتاب شامل اتفاقات متفاوتی است از جمله قبول نشدن نویسنده کتاب در بهترین دانشگاه فرانسه تنها به خاطره محجبه بودن ش و خاطراتش از دست ندادن با سرشناس ترین اساتید مرد دانشگاه تا برپایی دعای عهد در اتاق خوابگاه و خواندن دعای کمیل برای یک سلیم النفس .

خانم شادمهری حدود سی خاطره را در کتاب بیان کرده اند که بخشی از خاطرات شان است .

رهبر انقلاب چندی پیش در جریان یکی از دیدارها گفتند : کتاب خاطرات سفیر را توصیه کنید که خانم هایتان بخوانند .

+++++

در آن زمان خاص علاقه ای به بحث کردن نداشتم . اما به نظرم هم نرسید که اون آقا کاملا بی طرف باشه و فقط برای سوال کردن اومده باشه . یه سوال کردن ساده که دیگه خدم و حشم آوردن نمی خواست ! در ثانی نمی شد صبر کرد تا غذای من تموم بشه ؟ چیزی نگفتم منتظر شدم ببینیم اوضاع چطور پیش میره . پرسید : ایران چطوره ؟

گفتم : خوب ! ... خیلی خوب !

گفت : توی ایران سنی هم هست ؟ یعنی راحت می تونن زندگی کنن ؟

گفتم : بله هست . چرا نباید بتونن راحت زندگی کنن ؟ البته اکثر ایرانیا مسلمون شیعه ان . اما نه اونا با اهل تسنن مشکل دارن نه اهل تسنن با اونا .

گفت : ایران استثناست . مسلمونا اکثرا اهل تسنن ان . من تا امروز دو سه تا شیعه دیدم . اسم همه شون هم علی بوده . ( لابد مثل من ! ) تعداد شیعه ها کمه .

- متوجه منظورتون نمیشم .

- یعنی اکثر مسلمونا سنی ان . اصلا منظور بدی ندارم . فقط می خوام بگم یه اقلیتی عقاید شیعه ها رو قبول دارن .

- خب این نشان دهنده چیه ؟ به نظر شما در عالم خلقت اکثر مردم فهیم و عاقل ان ؟

- بلاخره اینکه یه عقیده ای طرافدار بیشتری داره بی معنی نیست .

ادامه را در صفحه 124 بخوانید

سایر مشخصات محصول

وزن : 194
شابک : 9786000305857
مولف : نیلوفر شادمهری
انتشارات : سوره مهر
تعداد صفحات : 216
موضوع : خاطرات نیلوفر شادمهری
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 4324075
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها