برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

خاطرات سفیر

کتاب خاطرات سفیر

به روایت خانم

نیلوفر شادمهری

با نگارشی صمیمی و ساده، خواننده را به خوابگاهی در

پاریس

می‌برد و او را با رویدادها، تجربه‌ها و خاطراتش شریک می‌کند . ایشان در این کتاب ، حدود سی خاطره را به رشته ی تحریر درآورده و توضیح نیز داده اند که این مجموعه در واقع بخش اندکی از تمام خاطرات ایشان است و ابراز امیدواری کرده اند بتوانند فصل های بعدی این کتاب را نیز بنویسند .

ادامه مطلب
45,000 تومان
Size chart
Women's clothing size
SizeXSSML
Euro 32/34 36 38 40
USA 0/2 4 6 8
Bust(in) 31-32 33 34 36
Bust(cm) 80.5-82.5 84.5 87 92
Waist(in) 24-25 26 27 29
Waist(cm) 62.5-64.5 66.5 69 74
Hips(in) 34-35 36 37 39
Hips(cm) 87.5-89.5 91.5 94 99
How To Measure Your Bust

With your arms relaxed at your sides, measure around the fullest part of your chest.

How To Measure Your Waist

Measure around the narrowest part of your natural waist, generally around the belly button. To ensure a comfortable fit, keep one finger between the measuring tape and your body.

ناموجود
دوست داشتن0
اضافه به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها(1)
محصولات مرتبط
توضیحات

کتاب خاطرات سفیر به روایت خانم نیلوفر شادمهری با نگارشی صمیمی و ساده ، خواننده را به خوابگاهی در پاریس می برد و او را با رویدادها ، تجربه ها و خاطراتش شریک می کند .

خاطرات دختر مسلمانی که در کشور فرانسه ، هر چند برای ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام . مواجهه ی او با آدم های مختلف و اتفاقات متفاوت این خاطرات را جذاب تر می کند ، از قبول نشدنش در بهترین دانشگاه فرانسه تنها به دلیل حجابش و  دست ندادن با سرشناس ترین اساتید مرد تا برگزاری دعای عهد در اتاق خوابگاه و خواندن دعای کمیل برای یک سلیم النفس .

خاطرات منتشر شده در این کتاب ، ابتدا در وبلاگی به نام  سفیر ایران توسط نویسنده نوشته شده و سپس به مرور بر آن خاطرات افزوده شده است .

ایشان در این کتاب ، حدود سی خاطره را به رشته ی تحریر درآورده و توضیح نیز داده اند که این مجموعه در واقع بخش اندکی از تمام خاطرات ایشان است و ابراز امیدواری کرده اند بتوانند فصل های بعدی این کتاب را نیز بنویسند .

و من شدم ایران !

من باید پاسخگوی همه نقاط قوت و ضعف ایران می بودم . انگار من مسئول همه شرایط و وقایع بودم . چاره ای نبود و البته از این ناچاری ناراضی هم نبودم . من ناخواسته واسطه انتقال بخشی از اطلاعات شده بودم و این فرصتی بود تا آن طور که باید و شاید وظیفه ام را انجام دهم . تصمیم گرفته شده بود ! من سفیر ایران بودم و حافظ منافع کشورم و مردمش .

او شد سفیر ایران ، یا بهتر بگوییم سفیر اسلام در قلب کشور فرانسه . بانویی محجبه و شاید کمی متفاوت از هم سالان و همکلاسی های خود و اینگونه خاطرات سفیر آغاز می شود .

نویسنده با نگارشی ساده و صمیمی خواننده را به خوابگاهی در پاریس می برد و او را با رویدادها ، تجربه ها و خاطراتش شریک می کند .

خاطرات این کتاب شامل اتفاقات متفاوتی است از جمله قبول نشدن نویسنده کتاب در بهترین دانشگاه فرانسه تنها به خاطره محجبه بودن ش و خاطراتش از دست ندادن با سرشناس ترین اساتید مرد دانشگاه تا برپایی دعای عهد در اتاق خوابگاه و خواندن دعای کمیل برای یک سلیم النفس .

خانم شادمهری حدود سی خاطره را در کتاب بیان کرده اند که بخشی از خاطرات شان است .

رهبر انقلاب چندی پیش در جریان یکی از دیدارها گفتند : کتاب خاطرات سفیر را توصیه کنید که خانم هایتان بخوانند .

+++++

در آن زمان خاص علاقه ای به بحث کردن نداشتم . اما به نظرم هم نرسید که اون آقا کاملا بی طرف باشه و فقط برای سوال کردن اومده باشه . یه سوال کردن ساده که دیگه خدم و حشم آوردن نمی خواست ! در ثانی نمی شد صبر کرد تا غذای من تموم بشه ؟ چیزی نگفتم منتظر شدم ببینیم اوضاع چطور پیش میره . پرسید : ایران چطوره ؟

گفتم : خوب ! ... خیلی خوب !

گفت : توی ایران سنی هم هست ؟ یعنی راحت می تونن زندگی کنن ؟

گفتم : بله هست . چرا نباید بتونن راحت زندگی کنن ؟ البته اکثر ایرانیا مسلمون شیعه ان . اما نه اونا با اهل تسنن مشکل دارن نه اهل تسنن با اونا .

گفت : ایران استثناست . مسلمونا اکثرا اهل تسنن ان . من تا امروز دو سه تا شیعه دیدم . اسم همه شون هم علی بوده . ( لابد مثل من ! ) تعداد شیعه ها کمه .

- متوجه منظورتون نمیشم .

- یعنی اکثر مسلمونا سنی ان . اصلا منظور بدی ندارم . فقط می خوام بگم یه اقلیتی عقاید شیعه ها رو قبول دارن .

- خب این نشان دهنده چیه ؟ به نظر شما در عالم خلقت اکثر مردم فهیم و عاقل ان ؟

- بلاخره اینکه یه عقیده ای طرافدار بیشتری داره بی معنی نیست .

ادامه را در صفحه 124 بخوانید

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
خاطرات دانشجویان ایرانی فرانسهخاطرات
مولف
نیلوفر شادمهری
انتشارات
سوره مهر
تعداد صفحات
223
شابک
9780240305851
وزن
230 گرم
شماره کتاب شناسی ملی
4324075
نظرات
بدون نظر

خانه

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم