5 رای   - 

خدای خوب ابراهیم

کتاب خدای خوب ابراهیم 178 روایت و خاطره زیباست که به برسی ویژگی های قرآنی شهید ابراهیم هادی پرداخته است . کسی که خاطرات او الگوی زندگی سالم برای نسل حاضر و آیندگان است از نکات جالب و کاربردی این کتاب میتوان به ترکیب کردن داستان ها با آیات قرآنی دانست ، آیاتی که در زندگی انسان بسیار کاربرد دارد.
موجود
95,000 ریال

ابراهیم هادی ، بنده خالص درگاه خداوند بود . او در این دنیا تلاش نمود تا به آنچه از پروردگار خود می شنود عمل نماید ، برای همین به صراحت میتوانیم او را به عنوان یک الگو برای جوان عصر حاضر معرفی نماییم .

امام صادق (ع) می فرماید : هرجوان با ایمانی که خواندن (وفهم ) قرآن بپردازد ، قرآن با گوشت و خون او آمیخته می شود .یعنی تمام رفتار او قرآنی می شود و در اخلاق و کارهای او می توانیم دستورات خدای مهربان را مشاهده نماییم . ابراهیم عزیز ما اینگونه بود . او هرچه که از دستورات خدا می شنید ، بدون چون و چرا عمل می کرد ، کاری نداشت که دیگران چه نظری دارند . در مقابل دستور خداوند ، برای خودش شخصیتی نمی دید.

او مانند ابراهیم  نبی که پس از امتحانات فراوان به مقام خلیل الله رسید و الگوی انسان ها گردید ، امتحانات سختی را در زندگی پشت سر گذاشت و به یکی از بندگان خوب خدا تبدیل شد . ما نیز امید داریم که بتوانیم با الگو قرار دادن این اسوه ها به یکی از آن ها تبدیل شویم در ادامه بخشی از کتاب را بخوانید

***

+ همه چیز دست خداست:

رابطه عاشقانه ای با خدا داشت این را از صحبت های خصوصی اش می فهمیدم . من از بقیه نیروهای رزمنده کوچکتر بودم غیر مستقیم مرا نصیحت می کرد . یکبار به من گفت خدا خدا خدا همه چیز دست خداست . تمام مشکلات بشر به خاطر دوری از خداست . ما باید مطیع محض باشیم . او از سود و زیان ما خبر دارد هرچی گفته باید قبول کنیم . خیر وصلاح ما در همین است . بعد به من گفت این آیه رو ببین ، چقدر خدا قشنگ با ما حرف زده . آدم می خواد از خوشحالی فریاد بزنه:

أَلیسَ اللهُ بکَاف عَبدَهُ  - آیا خدا برای بنده اش کافی نیست ؟ ( سوره زمر/36

سایر مشخصات محصول

وزن : 78
شابک : 9786007841860
مولف : گروه فرهنگی ابراهیم هادی
انتشارات : ابراهیم هادی
تعداد صفحات : 96
موضوع : برسی ویژگی های قرآنی شهید ابراهیم هادی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5876429
قطع : پالتویی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها