0 رای   - 

خدای خوب ابراهیم

کتاب خدای خوب ابراهیم 178 روایت و خاطره زیباست که به برسی ویژگی های قرآنی شهید ابراهیم هادی پرداخته است . کسی که خاطرات او الگوی زندگی سالم برای نسل حاضر و آیندگان است از نکات جالب و کاربردی این کتاب میتوان به ترکیب کردن داستان ها با آیات قرآنی دانست ، آیاتی که در زندگی انسان بسیار کاربرد دارد.
موجود
95,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

ابراهیم هادی ، بنده خالص درگاه خداوند بود . او در این دنیا تلاش نمود تا به آنچه از پروردگار خود می شنود عمل نماید ، برای همین به صراحت میتوانیم او را به عنوان یک الگو برای جوان عصر حاضر معرفی نماییم .

امام صادق (ع) می فرماید : هرجوان با ایمانی که خواندن (وفهم ) قرآن بپردازد ، قرآن با گوشت و خون او آمیخته می شود .یعنی تمام رفتار او قرآنی می شود و در اخلاق و کارهای او می توانیم دستورات خدای مهربان را مشاهده نماییم . ابراهیم عزیز ما اینگونه بود . او هرچه که از دستورات خدا می شنید ، بدون چون و چرا عمل می کرد ، کاری نداشت که دیگران چه نظری دارند . در مقابل دستور خداوند ، برای خودش شخصیتی نمی دید.

او مانند ابراهیم  نبی که پس از امتحانات فراوان به مقام خلیل الله رسید و الگوی انسان ها گردید ، امتحانات سختی را در زندگی پشت سر گذاشت و به یکی از بندگان خوب خدا تبدیل شد . ما نیز امید داریم که بتوانیم با الگو قرار دادن این اسوه ها به یکی از آن ها تبدیل شویم در ادامه بخشی از کتاب را بخوانید

***

+ همه چیز دست خداست:

رابطه عاشقانه ای با خدا داشت این را از صحبت های خصوصی اش می فهمیدم . من از بقیه نیروهای رزمنده کوچکتر بودم غیر مستقیم مرا نصیحت می کرد . یکبار به من گفت خدا خدا خدا همه چیز دست خداست . تمام مشکلات بشر به خاطر دوری از خداست . ما باید مطیع محض باشیم . او از سود و زیان ما خبر دارد هرچی گفته باید قبول کنیم . خیر وصلاح ما در همین است . بعد به من گفت این آیه رو ببین ، چقدر خدا قشنگ با ما حرف زده . آدم می خواد از خوشحالی فریاد بزنه:

أَلیسَ اللهُ بکَاف عَبدَهُ  - آیا خدا برای بنده اش کافی نیست ؟ ( سوره زمر/36

سایر مشخصات محصول

وزن : 78
شابک : 9786007841860
مولف : گروه فرهنگی ابراهیم هادی
انتشارات : ابراهیم هادی
تعداد صفحات : 96
موضوع : برسی ویژگی های قرآنی شهید ابراهیم هادی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5876429
قطع : پالتویی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها