خط مقدم

خط مقدم

هر وقت موجود شد پیامک کن
100,000 تومان

کتاب خط مقدم نوشته فائضه غفار حدادی برشی مستند گونه از میانه خط زندگی شهید حسن طهرانی مقدم به دور از تخیل و رویا پردازی است . این کتاب از مرداد 63 تا دی 65 پر از حوادث پیچیده را همراه مستندی از تشکیل یگان موشکی را همراه تصاویر و دست نوشته ها برای شما روایت می کند .

تعداد:

ناموجود

اغلب زندگی ها بالا و پایین دارند بعضی دور می خورند و برمی گردند سرجایشان ، برخی هم که اوج می گیرند طوری که قد ما به دیدن نقطه ی بالایی شان نمی رسد . خط زندگی شهید حسن طهرانی مقدم پر است از حادثه ، پر است از اوج و موانعی که بدون توقف همه را پشت سر گذاشته مثل موشک .

موضوع کتاب خط مقدم نوشته فائضه غفار حدادی روایتی داستانی و مستند از تشکیل یگان موشکی ایران طی سالهای 63 تا 65 با محوریت بخشی از زندگی شهید حسن طهرانی مقدم است . اولین گام تهیه کتاب و بیان خاطرات در سال 84 و با حمایت خود شهید و به هدف جمع آوری خاطراتی ارزشمند از ناگفته های تشکیل یگان موشکی انجام شد . کتاب پیش رو  این مصاحبه ها به همراه مصاحبه های بعد از شهادت سردار طهرانی مقدم می باشد .

بخشی از کتاب خط مقدم ، ص 192 :

" موشک ها و تجهیزاتشان باید هرچه زودتر از پایگاه های موقت به جای اصلی شان منتقل می شدند . کار تونل شهید منتظری تقریبا تمام بود . حاجی زاده انواع حالت های مختلف انتقال را با خودش مرور کرد :

" کاش می شد موشک ها را تا کرد و گذاشت پشت تویوتا ، روش هم یه برزنت می کشیدیم که دیگه کسی نفهمه بارمون کمپوت سیب و گیلاس یا اسکاد بی "

اما مشکل انتقال موشک ها پیچیده تر از این حرف ها بود . خودشان که تا آن روز کار ترابری و حمل و نقل نکرده بودند و چیزی از فوت و فن این کار نمی دانستند . به واحد ترابری سپاه هم که نمی توانستند بگویند بیا موشک های ما را ببر کرمانشاه . آن طوری هم مکانشان لو می رفت هم سلاحشان . هرچه بود این کار فقط دست خودشان را می بوسید . " 

جدول اطلاعات مقادیر
موضوع سرداران ایران تاریخ انقلاب اسلامیشهید طهرانی مقدم
مولف فائزه غفار حدادی
انتشارات شهید کاظمی
تعداد صفحات 527
شابک 9786008857815
وزن 505
جلد مقوا
شماره کتاب شناسی ملی 5531144
قطع رقعی
chat نظرات (0)
امتیاز
(0 امتیاز)
فعلا نظری از طرف مشتریان وجود ندارد.