0 رای   - 

خون دل

کتاب خون دل نوشته جواد موگویی و کنکاش تاریخی بر نامه منشور روحانیت امام است . امام در این نامه برای نخستین بار از خون دل های جریاناتی با شکل دین و علیه دین در حوزه های علمیه سخن می گوید . جریاناتی که رمز مشترک همه ی آنها جدایی دین و اهل دین با سیاست است و از آغاز نهضت در سال ۴۲ به مقابله با امام پرداخت . کتاب حاضر تلاشی ست برای شناخت به همراه بازگویی تاریخ .
موجود
400,000 ریال

موضوع کتاب خون دل کنکاش و پژوهشی تاریخی بر نامه ی منشور روحانیت امام خمینی در سال ۶۷ است . گرچه امام در آغاز نامه از تقش روحانیون در حفظ کیان اسلام سخن می گوید اما بررسی نامه نشان می دهد آنچه که امام را بر نوشتن واداشته هشدار و نهیبی ست بر خط نفوذ جریان فکری در حوزه علمیه که وی یادآوری آن را به آیندگان ضروری می داند .

جریانی که امام درباره ی آنها در نامه می گوید : « خون دلی که پدر پیرتان از این دسته ی متحجر خورده است ، هرگز از فشارها و سختی های دیگران نخورده است . خون دلی متاسفانه با وجود اهمیت نامه و لزوم بازنمایی و پژوهش به خاطر تاثیر این جریان اولین پژوهش در مورد این نامه تاریخی ست . »

جواد موگویی مستند ساز و تاریخ پژوه همراه با نامه در پنج فصل در کنار نقل و شرح  متن نامه به شخصیت ها و جریاناتی مثل آیت الله شریعتمداری و جریان حزب خلق ، انجمن حجتیه ، جریان کرسی های عرفان و اخلاق امام ، نهضت آزادی و سلمان رشدی می پردازد . بی شک پرداخت به این جریان بدون بازگویی تاریخ و جریانات غیر ممکن است .

بخشی از کتاب خون دل صفحه ۲۰ :

« آنقدر که اسلام از این مقدسین روحانی نما ضربه خورده است ، از هیچ قشر دیگر نخورده است و نمونه ی بارز آن مظلومیت و غربت امیرالمونین که در تاریخ روشن است . بگذارم و بگذرم و ذائقه ها را پیش از این تلخ نکنم . ولی طلاب جوان باید بدانند که پرونده ی تفکر این گروه همچنان باز است و شیوه ی مقدس مابی و دین فروشی عوض شده است . شکست خوردگان دیروز ،سیاست بازان امروز شده اند . آها که خود اجازه ورود در امور سیاست را نمی دانند ، پشتیبان کسانی شدند که تا براندازی و کودتای جلورفته بودند . »

سایر مشخصات محصول

وزن : 397
شابک : 9786226609449
مولف : جواد موگویی
انتشارات : شهید کاظمی
تعداد صفحات : 357
موضوع : کنکاش تاریخی نامه منشور روحانیت امام خمینی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5822222
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها