2 رای   - 

خیریه آدم حسابی ها

کتاب خیریه آدم حسابی ها نوشته عاطفه پورحکیمی و با موضوع الگویی تئوری برای حذف فقر بر مبنای حفظ کرامت انسانی ست . در این کتاب نویسنده بر اساس تجارب خود و راهکارهای مفید در جامعه به تبیین الگو و روش های حذف فقر می پردازد . در کنار این مطالب مثال ها ، حکمت نهج البلاغه برای درک بهتر بیان شده است . این کتاب نگاهی دیگر و البته اسلامی به جامعه و کار موسسات خیریه و باید و نباید های یک موسسه است .
موجود
100,000 ریال

موضوع کتاب خیریه آدم حسابی ها ارائه یک الگویی بر مبنای تجربه و نگاه اجنماعی اسلامی برای حذف فقر در جامعه بر مبنای حفظ کرامت اسلامی ست . در این کتاب خانم پورحکیمی نویسنده ی کتاب ابتدابه تعریف فقر و انواع آن  با کمک نهج البلاغه می پردازد . سپس ریشه های آن و به معرفی مفهوم تسهیل گران ( نیکوکاران ) می پردازد . 

خیریه و مسئولیت درست مبحث دیگر مهمی ست که در این کتاب با نگاهی دیگر آشنا می شوید . 

هدف نویسنده کتاب دادن راهکار ها و اصلاح کار موسسات خیریه برای باز کردن راه های حذف فقر و نه مقابله با آن است . چرا که بسیاری از نیکوکاران هدف را بلدند اما روش را نه .

فقر ، چرا کمک نمی کنیم ، تسهیلگر کیست ، به فقرا اعتبار بدهیم ، غر نزنیم پیشنهاد بدهیم و عمل کنیم و کارآفرین اجتماعی از جمله عناوین مهم کتاب هستند که در این کتاب می خوانید .

« کارآفرین اجتماعی

کار آفرین اجتماعی فردی است که برای رسیدن به اهدافش به پول وابسته نیست . بیشتر از هرچیز به هدف فکر می کند . او کمک می کند یک نیازمند کار ، به درجه خود اشتغالی و حتی کارآفرینی برسد . پس کار مهمی انجام می دهد .

به نظر من کارآفرین اجتماعی کسی است که به غیر از خودش ، به پیشرفت دیگران هم فکر می اندیشد و آنهایی که با جزیی ترین حمایت ها از کوچک ترین فرصت ها ، شغل های متعدد ایجاد می کنند ، توانمند ترین کارآفرینان اجتماعی هستند ، چرا که ثابت می کنند ارزش بخشیدن به توانایی های بالقوه روستاییان فقیر از میلیون ها کمک مالی مستقیم بالاتر است . »

بخشی از کتاب خیریه آدم حسابی ها صفحه ۷۹

سایر مشخصات محصول

وزن : 91
شابک : 9786008199489
مولف : عاطفه پورحکیمی
انتشارات : نارگل
تعداد صفحات : 94
موضوع : حذف فقر با حفظ کرامت انسانی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 6097116
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها