دختر پیامبر

کتاب دختر پیامبر نوشته استاد محمدعلی جاودان است و وقایع زندگی حضرت زهرا بعد از رحلت پیامبر را با نگاهی منطقی و مستدل بیان می کند .  اولین حادثه بعد از  رحلت ، ماجرای سقیفه بود که بلافاصله بعد از رحلت پیامبر اتفاق افتاد و نقش بسیار تاثیر گذاری در سرنوشت همه ی مسلمانان داشته و دارد . در این میان نویسنده بر آن است تا مستند و کوتاه به نقش حضرت زهرا و این دوره از زندگی این بانو بپردازد .
موجود شد خبرم کن !
نا موجود
105,000 ریال

موضوع کتاب دخترپیامبر وقایع زندگی حضرت زهرا " س " بعد از دنیا رفتن پیامبر و نوشته استاد محمد علی جاویدان است . درست در ساعاتی بعد از رحلت پیامبر بود که ماجرای سقیفه اتفاق افتاد . در این اتفاق ، تعصب قبیلگی حیاتی دوباره یافت و حادثه ای آفرید که روی سرنوشت همه ی ادوار تاثیر گذاشت . خاندان پیامبر عهده دار مقابله با این جاهلیت عظیم شدند و حضرت زهرا به عنوان اولین سرباز ولایت برای مبارزه با این جاهلیت برخواستند . بخش اول کتاب به مباحث تاریخی و توضیحی و تبیینی و بخش دوک به بخث تطبیقی پرداخته است . در بخش اول بیشتر منابع مقبول مسلمانان ناگریز استفاده شده است .

بخشی از کتاب دختر پیامبر :

اما طبری آورده است : عمر بن خطاب به در خانه علی امد . در ان خانه طلحه و زبیر و مردانی از مهاجران نیز بودند . {عمر} این چنین تهدید کرد : به خداوند سوگند یا از خانه بیرون می آیید و بیعت می کنید ، یا اینکه خانه را با اهلش به اتش خواهم کشید .

در عقد الفرید کمی توضیح بیشتر است . ابن عبد ربه ، احمد بن محمد نقل می کند :

ابوبکر به عمر بن خطاب ماموریت داد که برود آنها را از خانه فاطمه بیرون بیاورد . به او گفت :

" چنانچه زیر بار نرفتند با انها مقابله کن . عمر با آتشی که به همراه آورده بود ، به دنبال ماموریت رفت و قصد داشت خانه فاطمه را آتش بزند . فاطمه چون این وضع را مشاهده کرد و عمر را به آن شکل در کنار خانه اش دید ، فرمود : ای فرزند خطاب آیا آمده ای خامه ی ما را آتش بزنی ؟!

عمر پاسخ داد : آری مگر اینکه با امت همراه شوید و بیعت کنید .

سایر مشخصات محصول

وزن : 140
شابک : 9786007107270
مولف : استاد محمد علی جاویدان
انتشارات : مطیع
تعداد صفحات : 143
موضوع : حضرت زهرا شهادت حضرت زهرا
جلد : مقوا
شماره کتاب شناسی ملی : 4045058
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها