16 رای   - 

درمان تمام بیماری ها با تربت امام حسین ( ع )

کتاب درمان تمام بیماری ها با تربت امام حسین ( ع ) برگرفته تالیف آیت الله تبریزیان است که در مورد ادله شفابخشی تربت ، نشانه های تربت ، شرایط درمان بیماری ها با تربت ، خواص غیردرمانی تربت ، تربت امام حسین ( ع ) از نظر اهل سنت است و در 68 صفحه به نکات مهمی همراه با سند اشاره کرده است .
موجود
30,000 ریال

ارسال رایگان
ارسال رایگان
سفارشات بیش از 150 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز زمانت تعویض
7 روز زمانت تعویض
ضمانت تعویض در صورت معیوب بودن

چه رازی در تربت کربلا نهفته است ، تربت کربلا ، خاکی آمیخته با خون خداست . شگفت نیست که خون به خاک اعتبار بخشد و شهادت در زمین و در و دیوار ، آبرو قداست بیافزاید و خاک کربلا مهر نماز عارفان گردد و در سجاده ، عطر سجاده از تربت حسین ( ع ) به مشام عاشقان برسد و شفابخش درد شود .

مسلمانا به ویژه شیعیان از قدیم به تربت پاک امام حسین ( ع ) تبرک می جستند ، ائمه ( ع ) و علما مردم را به شفا گرفتن از تربت سرور آزادگان سفارش می کردند و از تربت آن حضرت جهت درمان و حل مشکلات کمک می گرفتند . تربت امام حسین ( ع ) نزد مسلمانان دارای احترام ویژه ای بود . متاسفانه امروزه افراد زیادی دچار بیماری های صعب العلاج و سخت شده اند و پزشکان از درمان آنها درمانده اند .

طب اسلامی _ که بر گرفته از علوم اهل بیت ( ع ) است _ برای بسیاری از بیماری ها سفارش هایی کرده است . یکی از بهترین داروهای طب اسلامی تربت امام حسین ( ع ) است . نگارنده کتاب درمان تمام بیماری ها با تربت امام حسین ( ع ) که برگرفته از کتاب دراسه فی طب الرسول المصطفی ( ص ) تالیف آیت الله عباس تبریزیان که توسط آقای رضا نظرپور گردآوری شده است نکاتی در مورد درمان بیماری ها با تربت امام حسین ( ع ) گردآورده شده است .

در فهرست موضوعات کتاب با عناوینی همچون :

خاک درمانی ، نهی روایات از خوردن خاک ، حکم شرعی خوردن خاک ، تربت امام حسین ( ع ) معنای تربت ، ادله شفابخشی تربت امام حسین ( ع ) در قران و در احادیث ، محدود تربت شفا ، نشانه های تربت امام حسین ( ع ) ، شرایط درمان بیماری ها با تربت امام حسین ( ع ) و ... آورده شده است که به طور مختصر با سند و مدرک معتبر به آن موضوع پرداخته شده است .

در کتاب می خوانید :

ضرر داشتن تربت برای افرادی که به آن اعتقادی ندارند

امام صادق ( ع ) فرمود : تربت حسین ( ع ) محافظی مبارک است و هر یک از شیعیان ما آن را بخورد شفای تمام بیماری ها در آن خواهد بود . هر یک از دشمنان ما از آن بخورد همان طور که چربی آب می شود بدنش آب می شود .

شرط اصلی شفا

شرط اصلی شفابخش بودن تربت این است که فردی که اعتقاد شفابخشی تربت دارد تربت را به بیمار بدهد که آن را بخورد . بنابراین اگر بیمار اعتقاد به شفابخش بودن آن نداشته باشد باز هم خورد تربت مفید خواهد بود . دلیل آن روایت جابر است که در روایت آمده است :

محمد ازدی می گوید :

در مسجد جامع مدینه نماز می خواندم که شنیدم مردی به دیگری گفت :

خاک قبر حسین ( ع ) شفای هر دردی است . من دل درد داشتم . داروهای فراوانی خوردم ولی خوب نشدم . پیرزنی از اهل کوفه نزد من آمد و به من گفت : از سالم ، دردت روز به روز زیادتر می شود . آیا دوست داری تو را درمان کنم تا به اذن خدا خوب شوی ؟ گفتم : بلی . یک لیوان آب به من داد و آن را خوردم و سریع خوب شدم چند ماه بعد ، پیرزن پیش من آمد .

به او گفتم : تو را به خدا قسم مدهم ای سلمه دارویی که به من دادی چه بود ؟

پیرزن گفت : یک دانه از این تسبیح را در یک لیوان آب حل کردم و به تو دادم . گفتم این تسبیح چیست ؟

گفت : از خاک قبر حسین ( ع ) است .

به او گفتم : ای رافضیه من را با خاک قبر حسین ( ع ) درمان کردی ؟ با حالت عصبانیت از نزد او خارج شدم . دل دردم با شدت بیشتری به حالت اول برگشت .

سایر مشخصات محصول

وزن : 91 گرم
شابک : 9786007712757
مولف : آیت الله تبریزیان
انتشارات : اعتقاد ما
تعداد صفحات : 68
موضوع : احادیث و پزشکی سنتی پزشکی اسلامی طب اسلامی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 3933864
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها