در مکتب مصطفی

کتاب در مکتب مصطفی ؛ الگوی تربیت نیروی انسانی در تشکل های مردمی ، پژوهشی درباره سیره تربیتی شهید مدافع حرم مصطفی صدرزاده است که توسط جمال یزدانی تالیف شده است . این پژوهش با نگاه به تربیت غیررسمی از جمله طرح تربیتی صالحین نشان می دهد که می توان نیروهای انقلابی توانمندی را در مساجد و هیات ها تربیت کرد .
موجود
80,000 ریال

پیامبر صلی الله علیه و آله وقتی به مدینه وارد شد مسجدی بنا کرد . مسجد شد مرکز مکتب مصطفی صلی الله علیه و آله . پیامبر با مردم در مسجد روبرو بود و آن ها را رهبری می کرد . وقتش را در مسجد می گذراند . زندگی اش وقف کار با مردم با محوریت مسجد بود .

1400 سال بعد در مکتب روح الله که خود پرورش یافته مکتب مصطفی صلی الله علیه و آله بود ، دوباره مسجد را فعال و آن ها را سنگر اعلام کرد . نیروهایش را به مساجد فراخوان کرد : مسجد در اسلام و در صدر اسلام همیشه مرکز جنبش و حرکت های اسلامی بوده ، از مسجد تبلیغات اسلامی شروع می شده است و از مسجد حرکت قوای اسلامی برای سرکوبی کفار و وارد کردن آنها در [ زیر ] بیرق اسلام بوده است . همیشه در صدر اسلام بوده است مسجد مرکز حرکات و مرکز جنبش ها بوده است . شما که از اهالی مسجد و از علمای مساجد هستید باید پیروی از پیغمبر اسلام و اصحاب آن سرور کنید ...

حالا سربازان روح الله در مساجد خود صاحب مکتب شده اند . کارهای روی زمین مانده نظام را روی دوش می گیرند و گمنامانه و در غربت نهضت خمینی را به پیش می برند . نمونه آخرینش مکتب مصطفی صدرزاده در مسجد امیرالمومنین علیه السلام است .

مکتب مصطفی در مسجدش نمونه کوچکی از مکتب حضرت مصطفی صلی الله علیه و آله در مسجد النبی است . مصطفی زندگی اش وقف مسجد و کار با مردم بود . از کار عملی گرفته تا کار امنیتی در محله اش و در آخر تربیت و اعزام نیرو برای مبارزه با لشکر اسلام آمریکایی ! در این مسیر خود جلودار و در خط مقدم است . مکتب مصطفی در میانه میدان تقابل جبهه حق و باطل است نه صرفا در داخل مرزها که اکنون در پشت مرزهای اسرائیل هماورد می طلبد . مکتب مصطفی صلی الله علیه و آله زنده و پویا به پیش می رود تا پرچم " لا اله الا الله " بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز در آید .

+ یکی از روش های تثبیت نیروی انسانی صدرزاده استفاده از ظرفیت های مغفول انسانی و مکانی بود که در زیر به نمونه ای اشاره می کنیم :

ظرفیت انسانی :

" در محله ملت یک خانه ای تک واحدی را برای پایگاه بسیج اجاره کرده بود و هیئت را هم که قبل از آن در سوله و خانه بچه ها برگزار می شد به آن خانه برد . سقف آن را مشما کرد و در محرم هر شب شام می داد . برای تهیه این شام ها مثلا به مادر من می گفت چهارده تا تو درست کن ؛ به مادر خودش می گفت چهارده تا تو درست کن . هر خانه که چهارده تا غذا درست می کردند شام هیئت تامین می شد . موقع پخش غذا می دیدیم غذاهای مختلفی جمع شده مثلا چهارده تا قرمه ، چهارده تا قیمه ، چهارده تا مرغ و ... .

سایر مشخصات محصول

وزن : 87 گرم
شابک : 9786229554920
مولف : جمال یزدانی
انتشارات : راه یار
تعداد صفحات : 104
موضوع : شهیدان ایرانی سوریه
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5600610
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها