0 رای   - 

دعای افتتاح

کتاب دعای افتتاح ترجمه سید مهدی شجاعی ، از مجموعه ی نیایش ها و زیارت های این نویسنده است که دارای ترجمه ای زیبا همراه با متن عربی است که این کتاب به زبانی شیوا و گیرا متون را ترجمه کرده است .
موجود
25,000 ریال

کتاب دعای افتتاح از مجموعه ی چند جلدی با عنوان « نیایش ها و زیارت ها »  است .مجموعه نیایش ها و زیارت ها ، دربردارنده تعدادی از ادعیه و زیارات مفاتیح الجنان با ترجمه سیدمهدی شجاعی است . از جمله ادعیه ترجمه شده در این مجموعه می توان به دعای ندبه ، دعای عرفه ، مناجات شعبانیه و زیارت امام رضا(ع) اشاره کرد .

نویسنده در ترجمه دعای افتتاح به گیرایی ترجمه و روان بودن ترجمه برای عوام و خواص توجه دارد و سعی کرده است با زیبایی کلام عرب بهترین ترجمه را برای این مناجات پر محتوا انتخاب کند .

اطلاعاتی در مورد دعای افتتاح :

دعای افتتاح از دعاهای شب‌های ماه رمضان است که محمد بن عثمان از نایبان خاص امام زمان (عج) آن را نقل کرده است. دعای افتتاح شامل مطالب خداشناسی است و عده‌ای از علما بر آن شرح نوشته‌اند. بند آخر این دعا به این امور اشاره دارد: اظهار علاقه به دولت اسلامی در پرتو ظهور امام مهدی(عج)، بیان هدف حکومت اسلامی و وظیفه شیعیان در قبال آن.

برای آشنایی با ترجمه کتاب قسمتی از متن کتاب را بخوانید :

خدایا !

من ثنا را با حمد تو آغاز می‌کنم . زبان ستایش را با سپاس از تو باز می‌کنم . که تو در جاده نعمت خویش ، هدایتگر به سوی صلاح و فلاحی و من با تمام یقین دریافته‌ام که به گاه بخشش و مهربانی ، تو از همه مهربان‌تری . و هر جا عقوبت لازم باشد ، از همه کیفردهندگان سخت‌گیرتری . و در بلندای کبریا و عظمت هیبت تو از هر فرمانروایی برتر است .

خدایا !

تو رخصتم داده‌ای که بخوانمت ، صدایت کنم ، با تو سخن بگویم و از تو تمنا کنم . پس بشنو مدیحه مرا ای شنوای ستایشم . و دعایم را پاسخ بگو ای پذیرنده مهربانِ دعایم . و از من درگذر ای آمرزنده لغزش‌هایم خدای من! چه بسیار غم‌ها که از دلم زدودی

سایر مشخصات محصول

وزن : 50 گرم
شابک : 9789643375287
مولف : سید مهدی شجاعی
انتشارات : نیستان
تعداد صفحات : 47
موضوع : ترجمه فارسی دعای افتتاح
قطع : جیبی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها