0 رای   - 

دعای عرفه

جلد پنجم مجموعه نیایش ها و زیارت های سید مهدی شجاعی دعای زیبای عرفه است که توسط این نویسنده با زبانی روان و گیرا برای مخاطب ترجمه شده است . ایشان در ترجمه دعا به روان بودن آنبرای عوام و خواص توجه دارد و سعی کرده است با زیبایی کلام عرب بهترین ترجمه را برای این مناجات پر محتوا انتخاب کند .
موجود
35,000 ریال

کتاب دعای عرفه از مجموعه ی چند جلدی با عنوان « نیایش ها و زیارت ها »  است . مجموعه نیایش ها و زیارت ها ، دربردارنده تعدادی از ادعیه و زیارات مفاتیح الجنان با ترجمه سید مهدی شجاعی است . از جمله ادعیه ترجمه شده در این مجموعه می توان به دعای ندبه ، دعای عرفه ، مناجات شعبانیه و زیارت امام رضا(ع) اشاره کرد .

اطلاعاتی در مورد دعای عرفه :

دعای عرفه دعایی نسبتاً طولانی و از اعمال مهم شیعیان در روز عرفه است که پس از نماز ظهر و عصر تا غروب خوانده می‌شود. دعای عرفه منسوب به حسین بن علی، پیشوای شیعیان، با حجمی حدود سه هزار و دویست کلمه که با اختلافاتی جزئی در کتب مختلف نقل شده ، و مضمونش اعتراف به جایگاه خدا و اقرار به جایگاه انسان در هستی ، و نیز حمد و سپاس برای نعمتهای فراوان خداوند بر انسان ، یادآوری مشکلات و تب و تابهایی که شخص در عمر خویش از بدو آفرینش تاکنون پشت سر نهاده ، و کوشش برای جلب رحمت الهی ، و طلب آرامش و عافیت از وی ، همچون مهم‌ترین خواسته انسان است .

برای آشنایی با ترجمه کتاب دعای عرفه قسمتی از کتاب را مطالعه کنید :

أَلْحَمْدُ لِلّهِ الَّذِی لَیسَ لِقَضائِهِ دافِعٌ وَ لا لِعَطائِهِ مانِعٌ ، وَ لا کصُنْعِهِ صُنْعُ صانِعٍ ، وَ هُوَ الْجَوادُ الْواسِع ، فَطَرَ أَجْناسَ الْبَدائِعِ ، وَ أَتْقَنَ بِحِکمَتِهِ الْصَّنائِعَ ، لا تَخْفی عَلَیهِ الطَّلائِعُ ، وَ لا تَضِیعُ عِنْدَهُ الْوَدائِعُ ، جازِی کلِّ صانِعٍ ، وَ رائِشُ کلِّ قانِعٍ ، وَ راحِمُ کلِّ ضارِعٍ .

حمد و سپاس ، خدایی را سزاست که تیر حتمی قضایش را ، هیچ سپری نمی‌شکند ؛ و لطف و محبّت و هدایایش را ، هیچ مانعی باز نمی‌دارد ؛ و هیچ صانعی ، مانند او نمی‌آفریند .

و او ، بخشنده‌ای عالم‌گستر است که انواع آفرینش‌های بدیع و بی‌سابقه را پدید آورده و ساخته‌های خویش را با حکمتش ، تحکیم بخشیده است . طلیعه‌ها بر او پوشیده نیست . او هر امانتی را نزد خویش حفظ می‌کند . هر عامل و کارگری را ، پاداش می‌دهد . هر قانعی را ، پر و بال می‌بخشد و بر سر هر مسکین و نالنده‌ای ، سایه عطوفت می‌گسترد .

سایر مشخصات محصول

وزن : 100 گرم
شابک : 9789643377182
مولف : سید مهدی شجاعی
انتشارات : نیستان
تعداد صفحات : 151
موضوع : ترجمه فارسی دعای عرفه
قطع : جیبی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها