1 رای   - 

دغدغه های فرهنگی

کتاب دغدغه های فرهنگی شرح مزجی از بیانات محوری مقام معظم رهبری در سال 1373 با استفاده از دیگر بیانات ایشان است . مزج به معنای ترکیب و آمیختگی است و وقتی متن با شرح متن ، به گونه ای در هم بیامیزند که متنی جدید به وجود بیاید ، به این گونه شرح ، مزجی می گویند .
موجود
300,000 ریال

کتاب پیش رو به کوشش موسسه صهبا تنظیم و گردآوری شده است . این کتاب به سخنرانی مهم مقام معظم رهبری در سال 1373 پرداخته است که توسط  موسسه جهادی منتشر شده است .

" خب ، حالا « تهاجم فرهنگی » یعنی چه ؟ این تهاجم فرهنگی به دو صورت یا به دو معنا انجام می گیرد . یکی از معانی اش این است که بعد از آنکه دشمن با ابزارهای نظامی و سیاسی و اقتصادی به جایی نرسید ، به ابزارهای فرهنگی ، یعنی با تبلیغات ، هنر ، کتاب ، مقاله ، رمان ، فیلم های وارداتی و تولید دیگر کالاهای فرهنگی به وسیله کسانی که در داخل ایران ، برای عقاید و مصالح این ملت نمی تپد ، بلکه دلشان برای منافع آمریکا و برای سرچشمه های گل آلود و متعفن فساد در کشورهای غربی می تپد ، پناه آوردند . این یک معنا .

کسی که زبان باز و دل روشن و مغز فعال دارد ، می تواند مقابل تهاجم فرهنگی را بگیرد . با چه ؟ با سنگر فرهنگی ، با حصار فرهنگی ، و با سلاح دورزن فرهنگی ، ابزار فرهنگی لازم است . این است که ما به کسانی که اهل کار فرهنگی اند دائم می گوییم ، به بعضی تکرار می کنیم ، به بعضی التماس می کنیم ، بعضی را در اینجا جمع می کنیم و به بعضی پیغام می دهیم که آقا ! کار فرهنگی بکنید . جواب کار فرهنگی باطل ، کار فرهنگی حق است . در مقابل کسی که از ابزار فرهنگی استفاده می کند ، ابزار فرهنگی لازم است .

ص 162

سایر مشخصات محصول

وزن : 292
شابک : 978-600-6275-67-3
مولف : صهبا
انتشارات : موسسه ایمان جهادی
تعداد صفحات : 302
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 7341327
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها