برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

دو امام مجاهد

کتاب دو امام مجتهد جمع آوری و تدوین شش گفتار ارزشمند در سخنرانی های دهه پنجاه آیت الله خامنه ای در هیئت انصار الحسین ، حسینیه ارشاد و مسجد کرامت با موضوع سیره ی امام حسن ( ع ) و امام حسین ( ع ) در مبارزه با حاکمان جور و برای حفظ اسلام و همچنین نگاه و بینش سیاسی این دو امام عزیز است . این بیانات به علت تعدد منابع تحقیقی ، مستند بودن آن ، سطح مطالب و نوع نگاه درست بنابر اینکه هر دو امام با توجه به موقیعت زمانی یک هدف با روش مناسب خود را  هنوز هم بی بدیع و ارزشمند است .

ادامه مطلب
30,000 تومان
ناموجود
پس از موجود شدن محصول خبرم کن
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

موضوع کتاب دو امام مجاهد بیان سیره امام حسن و امام حسین علیه السلام است که  توسط آیت الله سید علی خامنه ای و در هیئت انصارالحسین و دیگر اماکن مثل حسینیه ارشاد بیان شده است .

دو گفتار اول به سیره حکومتی و روش مقابله با بنی امیه و چهار گفتار دوم به جریانات و سیره امام حسین در مقابله با یزید و معاویه می پردازد .

ایشان در این کتاب علاوه بر بیان جایگاه و سیره به پرسش هایی مثل چرایی پذیرش صلح از سوی امام حسن می پردازد . این بیانات در سال 51 و در حسینیه ارشاد بیان شده است .

تفاوت رفتاری این دو امام در طول تاریخ همیشه مورد بحث و گاه بی انصافی واقع شده در حالی که این دو امام بنابر شرایط زمان و با یک هدف مشخص و واحد به مبارزه و امامت شیعه پرداخته اند .

آیت الله خامنه ای مطالعات گسترده ای در این باره داشته اند چه از نظر تعدد و چه از نظر تاریخ و مستند بود و با ابداع انسان 250 ساله در مورد ائمه وحدت گفتاری و هدف را در مورد ائمه بیان نموده اند .

ایشان تمامی امامان را در یک جبهه می دانند که با انتخاب راهکار های مختلف همگی برای حفظ اسلام و مسلمین و سیره پیامبر تلاش نموده اند .

انتشارات انقلاب اسلامی بنابر وظیفه ذاتی خود انتشار این مطالب را که مربوط به سال های 51 - 52 است را به عهده گرفته است و آن را در 313 صفحه در قطع  رقعی به چاپ رسانیده است . این بیانات به دلیل استفاده از منابع مستند و گوناگون و تحلیل درست و بیان وی همچنان قابل ستایش است .

« این دو برادر ، ده سال دو نفری با هم ، ده سال امام حسین  ( ع ) به تنهایی مشغول مقدماتند و دارند کار می کنند . چهره ی بنی امیه را  تا حدود زیادی برای مردم آشکار کرده اند ... کوفه چرا همیشه مرکز شورش و کانون تحرک علیه دستگاه بنی امیه بود ؟ برای خاطر اینکه بنی امیه را شناخته بودند ... این آگاهی کوفه از کجا آمد ؟

از تبلیغاتی که امام حسن و امام حسین (علیها السلام ) در طول این بیست سال بعد از صلح تا سال 61 هجری که واقعه ی عاشورا اتفاق افتاده ، انجام دادند . زمینه ها را آماده کردند ، شیعه را ساخته اند ، یک عده زبرالحدید (پاره های آهن و فولاد ) درست کرده اند و آنجا گماشته اند ؛ که با یک اشاره اینها قیام می کردند . »

بخشی از متن پشت کتاب دو امام مجاهد

ادامه مطلب
جزئیات محصول
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم