11 رای   - 

راز درخت کاج

کتاب راز درخت کاج تصویری از زندگی شهیده زینب کمایی است به قلم معصومه رامهرمزی . شهیده زینب کمایی دختری نوجوان و انقلابی بود که به دلیل فعالیت‌های سیاسی و مذهبی‌اش مورد خشم و کینه اعضای گروه منافقین قرار گرفت و سرانجام به طرز دلخراشی ترور شد .
موجود
140,000 ریال

کتاب راز درخت کاج  که نوشته معصومه رامهرمزی است ، نتیجه گفت‌وگو با مادر زینب کمایی است که بر اساس خاطرات مادر شهید زینب کمایی نوشته شده است . 

کتاب راز درخت کاج روايت مادری مجاهد از زندگی دختر مجاهد خود است ؛ مادری انقلابی  که خود نیز پا به‌ پای دختران و پسرانش در میدان مبارزه و جهاد در مکتب اسلام حضور داشت . 

هنگامی که در سال ۱۳۴۶ در آبادان به دنیا آمد نامش را میترا گذاشتند ، اما آن زمان که بزرگ شد از نامش رضایت چندانی نداشت ؛ به همین خاطر نامش را به زینب تغییر داد ؛ آن روزها روزهای جنگ و دفاع بود ؛ آبادان که محاصره شد ، همراه پدر و مادرش به شاهین شهر اصفهان مهاجرت کرد ؛ اما خواهران و برادرانش همچنان در آبادان مقاومت می‌کردند ؛ با این حال درس را رها نکرد و تحصیلش را تا پایان دوره راهنمایی ادامه داد .

با این حال در کنار درس و تحصیل از فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی غافل نبود ؛ تا جایی که برنامه‌هایی را برای خودسازی چیده بود ؛ اما فعالت‌های مذهبی‌اش خشم منافقین را برانگیخته بود ؛ این خشم و نفرت ، مسیر خفه کرن زینب کمایی چهارده ساله با چادرش را پیموده بود ، اسفندماه ۱۳۶۰ ، آن هنگام که از مسجد به خانه بازمی‌گشت .
اکنون پیکر پاک شهید زینب کمایی که پس از سه روز پیدا شده بود و همراه شهدای عملیات فتح المبین در اصفهان تشییع شد، در گلستان شهدای اصفهان میان دیگر ستارگان آسمانی می‌درخشد . 

قسمتی از این روایت رو با هم می خوانیم : 

زینب در دفتر خودسازی خود جدولی کشیده بود که بیست مورد داشت ؛ از نماز به موقع ، یاد مرگ ، همیشه با وضو بودن ، خواندن نماز شب ، نماز غفیله و نماز امام زمان (عج) ، ورزش صبحگاهی ، قرآن خواندن بعد از نماز صبح ، حفظ کردن سوره‌های قرآن کریم ، دعا کردن در صبح و ظهر و شب ، کمتر گناه کردن تا کم‌ خوردن صبحانه ، ناهار و شام . دخترم جلوی این موارد ستون‌هایی کشیده بود و هر شب بعد از محاسبۀ کارهایش جدول را علامت می‌زد ؛ من وقتی جدول را دیدم به یاد سادگی زینب در پوشیدن و خوردن افتادم ، به یاد آن اندام لاغر و نحیفش که چند تکه استخوان بود ، به یاد آن روزه‌های مداوم و افطارهای ساده ، به یاد نماز شب‌های طولانی و بی‌صدایش ، به یاد گریه‌های او در سجده‌هایش و دعاهایی که در حق امام خمینی (ره) داشت . زینب در عمل ، تک ‌تک موارد آن جدول خودسازی و خیلی از چیزهایی که در آن جدول نیامده بود را رعایت می‌کرد .

سایر مشخصات محصول

وزن : 190 گرم
شابک : 9789643943745
مولف : معصومه رامهرمزی
انتشارات : شاهد
تعداد صفحات : 146
موضوع : شهیدان زن جنگ ایران و عراق خاطرات مادر شهید زینب کمایی
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 17008400
قطع : رقعی
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها