برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

راز کانال کمیل

کتاب راز کانال کمیل ، حکایت حماسه رزمندگان گردان کمیل و شهید ابراهیم هادی در فکه از زبان سردار رمضانی که در کنار یاران شهیدش مجروح شده بود ؛ است . این کتاب به پنج روز مقاومت شجاع مردان گردان کمیل  از 17 تا 22 بهمن سال 1361 از آغاز عملیات تا به شهادت رسیدنشان پرداخته است

ادامه مطلب
16,000 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

کتاب پیش رو یکی از آثار گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی است . این کتاب با زبانی شیوا و دلنشین مخاطب را با خود همراه می کند تا از حوادث ابتدای جنگ تا تشکیل گردان کمیل به طور دقیق اطلاع پیدا کند . بخش پایانی کتاب به تصاویر یادگاری رزمندگان گردان کمیل و شهدای تفحص شده از کانال کمیل مزین شده است .      

بخشی از این کتاب را مطالعه بفرمایید : تصمیم :

سه شنبه 19 بهمن و روز دوم محاصره فرا رسید . یاران ثابت نیا همچنان ثابت و استوار در کانال سوم مانده بودند . اگر چه از عطش و گرسنگی می سوختند ، اما با شجاعت و مظلومیت وصف ناپذیر در برابر پاتک های دشمن که مدام انجام می شد ، مقاومت می کردند . البته حدود دو کیلومتر سمت چپ به طرف پاسگاه صفریه نیز درگیری های پراکنده با عراقی ها دیده می شد که بعدها فهمیدیم بچه های گروهان یک و دو از گردان کمیل بوده اند . ولی تنها چیزی که در آن لحظات به آن ها روحیه ی ایستادگی و مقاومت می داد ، شنیدن اذان ابراهیم هادی در مواقع نماز بود . در اثر پاتک های دشمن ، بخشی از کانال های تی شکل سوم که با فاصله از هم بود به دست بعثی ها افتاد . تعدادی از بعثی ها و نیروهای سودانی و منافقین در آن ها مستقر شدند . برخی از بچه ها که به آن ها نزدیک بودند این موضوع را نمی دانستند . آن ها برای بچه ها دست تکان می دادند و به فارسی از بچه ها می خواستند تا به سمت آن ها بروند . تعدادی از بچه ها تصور کردند آن ها نیروهای خودی اند . به همین خاطر به سختی از کانال بالا آمدند و به سمت کانال دیگر رفتند . اما دشمن بی رحمانه آن ها را به اسارت گرفته و به شهادت رساند . آن ها یکی پس از دیگری نقش بر زمین شدند . پیکر غرق در خون بچه ها بر روی زمین افتاد و بعثی ها مستانه می خندیدند و جنازه های آن ها را به یکدیگر نشان می دادند . آن ها به این طریق چهار نفر از بچه های ما را هم به اسارت گرفتند . ساعتی بعد بچه ها به آن ها حمله کردند و بعد از درگیری شدید ، آن ها مجبور به عقب نشینی از کانال شدند .

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
رزمندگان کانال کمیل
مولف
-
انتشارات
ابراهیم هادی
تعداد صفحات
152
شابک
978-600-7841-020
وزن
167 گرم
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
3764756
قطع
رقعی
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم