1 رای   - 

راهنمای مصور سفر زیارتی عراق (مختصر)

کتاب راهنمای مصور سفر زیارتی عراق مجموعه ای جهت آشنایی شما با کشور عراق و کمک به آسایش شما در زیارت است . در این کتاب سعی شده است تا تمام مطالبی که یک زائر برای انجام زیارت و آشنایی با محیط هر شهر مذهبی عراق نیاز دارد آورده شده است از جمله تارخچه شهرهای مذهبی عراق ، مکان های تاریخی شهرها ، ادعیه ، احکام سفر ، آداب زیارت و برخی سوره های قرآنی مورد نیاز زائران را شامل می شود .
موجود
300,000 ریال

تشرف به دیدار امامام معصوم ( ع ) چه در حال حیات آنان ، چه پس از شهادت و هنگام زیارت قبور ائمه ( ع ) آدابی دارد که آن را از دیدار های معمولی جدا می کند . رعایت طهارت ، ادب ، متانت ، توجه و حضور قلب از جمله این آداب است . کتاب حاضر دربردارنده توضیحاتی در این راستا است که برای بهتر شدن کیفیت زیارت شما مناسب می باشد .

کتاب مختصر راهنمای مصور سفر زیارتی عراق در 408 صفحه با قسمت های مختلف طراحی شده است که می تواند شما را در سفر زیارتی عتبات راهنمایی کند و به بهترین شکل ممکن زیارت را برای شما لذت می کند .

عناوینی که در این کتاب همراه شماست عبارتند از : سوره های منتخب قرآن ، آشنایی با شهرهای نجف ، کوفه ، کربلا ، کاظمین ، بغداد ، سامرا و تاریخچه مکان های مذهبی و تاریخی این شهرها و دعاهای مناسب برای هر مرقد مقدس مثل زیارت امیرالمومنین ، زیارت امین الله و ... و در انتها فصلی با عنوان ره توشه آورده شده است که شامل اطلاعات عمومی عراق ، مسیر های تشرف به عتبات ، فاصله شهرها از یکدیگر ، لغات عربی مورد نیاز زائران ، و فهرست منابع .

از ویژگی های کتاب بیشتر بخوانید :

سوره هایی زینت بخش این کتاب شده اند که در نماز های مشاهد مشرفه تلاوت می شوند . در زیر به برخی موارد اشاره می شود :

یکی از آداب زیارت ائمه معصومین ( ع ) خواندن دو رکعت نماز است که در رکعت اول بعد از حمد ، سوره یس و در رکعت دوم بعد از حمد سوره الرحمن تلاوت می شود . البته در صورتی که برای آن امام نماز خاصی وارد نشده باشد و گرنه باید مطابق آنچه وارد شده است عمل کرد .

از جمله اعمال در حرم امام حسین ( ع ) دو رکعت نماز است که کنار سر مقدس آن حضرت بدین ترتیب خوانده می شود :

در رکعت اول بعد از حمد سوره الرحمن و در رکعت دوم بعد از حمد سوره ملک .

در نماز مقام صاحب الزمان ( عج ) مسجد سهله بهتر است که در رکعت اول این نماز بعد از حمد سوره فتح و در رکعت دوم بعد از حمد سوره نصر خوانده شود .

دو رکعت نماز حاجت در مسجد کوفه وارد شده است که در هر رکعت بعد از حمد باید این سوره ها را بخوانید :

ناس ، فلق ، اخلاص ، کافرون ، نصر ، قدر و اعلی

برخی از اکام زیارت را به صورت تیتروار آورده شده است .

ایام زیارتی معصومین ( ع ) به تفکیک آورده شده است و زیارت معصومین در ایام خاصی بیشتر سفارش شده است ، زیرا ثواب بیشتری هم دارد . در روایات هر یک از روز های هفته به پیامبر ( ص ) و حضرت ائمه هدی ( ع ) اختصاص یافته است .

سایر مشخصات محصول

وزن : 390 گرم
شابک : 9786006612065
مولف : سید احمد علوی
انتشارات : معروف
تعداد صفحات : 408
موضوع : راهنمای مصور زیارتگاه های اسلامی عراق
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 3153093
هیچ نظری ارسال نشده

برچسب ها