برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

رستاخیز جان ادبیات فرهنگ و رسانه

کتاب رستاخیز جان شامل مقالاتی از شهید سید مرتضی آوینی با موضوع نظریات وی در مورد ادبیات ، فرهنگ  و هنر و رسانه است که از مجموعه مقالات  چاپ شده وی وی در سالهای 68 تا 7۱ در انتشارات واحه گزینش ، تدوین و چاپ گردیده اند. در این کتاب موضوعاتی همچون زبان و ادبیات ، تقابل فرهنگ و تمدن اسلامی و تهاجم فرهنگی غرب ، تهاجم فرهنگی در رسانه های چون ماهواره و ویدیو ، جستجوی راهی برای مقابله با تهاجم ، تحلیل نظر امام خمینی ... می باشد .

ادامه مطلب
300,000 تومان
آخرین موجودی
دوست داشتن0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
محصولات مرتبط
توضیحات

کتاب رستاخیز جان جمع آوری و تدوین مقالات شهید آوینی در حوزه ادبیات ، فرهنگ و هنر و رسانه می باشد و مطالب آن از مجموعه مقالاتی که در طی سالهای 68 تا 71نگارش یافته و در مطبوعات به چاپ رسیده و اکنون توسط انتشارات واحه گزینش شده و در کتاب پیش رو به چاپ رسیده اند .

در بخش اول کتاب پیش رو به طرح مباحثی در مورد زبان و ادبیات را می خوانید .

بخش دوم کتاب پیش رو شامل مقالاتی در مورد فرهنگ انقلاب اسلامی در تقابل با فرهنگ و تمدن جدید و تمدن و فرهنگ غربی ست .

بخش سوم نیز از زاویه ای دیگر به تهاجم فرهنگی غرب از طریق رسانه هایی چون ویدئو و ماهواره می پردازد و بر این نکته تاکید دارد که در جست و جوی راهی برای مواجهه با فرهنگ مهاجم غربی باید از موضع انفعال خارج شد و خانه را در دامنه ی آتشفشان بنا کرد .

در پایان کتاب نوشتار نویسنده در تحلیل نظر امام خمینی درباره ی هنر و تعهد هنرمند آورده شده است .

از آنجا که سید مرتضی آوینی در زمان حیات تنها موفق به چاپ دو کتاب آینه جادو و فردایی دیگر شد دیگر آثار توسط انتشارات جمع آوری و تدوین گردیده اند  و برای دسترسی سان مخاطب بر اساس  موضوعات دسته بندی و تدوین شده و به چاپ رسیده اند .

 « نورورز عیدی ایرانی ست نه زرتشتی . جشن های مذهبی زرتشتیان گاهنبار نام دارد و عید نورورز جمشیدی درست بعد از ششمین و آخرین گاهنبار قرار گرفته است . در برهان قاطع - فرهنگ فارسی قرن یازدهم تالیف محمدحسین متخصص به برهان خلف تبریزی ذیل کلمه نوروز آمده است :

نورورز به معنای روز نو است و آن دو یک باشد یکی نوروز عامه و دیگری نورورز خاصه ؛ نوروز عامه روز اول فروردین ماه است که آمدن آفتاب به نقطه اول حمل می باشد و رسیدن او به نقطه اول بهار است . گویند خدای تعالی درین روز عالم را آفرید و هر هفت کوکب در اوج تدویر بودند و اوجات همه در نقطه ی اول حمل بود ، در این روز حکم شد که به سیر و دور درآیند و ادم را نیز درین روز خلق کرد . »

بخشی از متن کتاب بخش اول صفحه 51

ادامه مطلب
جزئیات محصول

مشخصات

موضوع
ادبیات فرهنگ و رسانه
مولف
شهید سید مرتضی آوینی
انتشارات
واحه
تعداد صفحات
200
شابک
9786009176847
وزن
179
جلد
شومیز
شماره کتاب شناسی ملی
2373784
قطع
رقعی
نظرات
بدون نظر

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم