0 رای   - 

رهبری نسل جوان

کتاب رهبری نسل جوان بخشی از کتاب ده گفتار و سخنرانی شهید مطهری با همین عنوان در ۲۷ مهر سال ۴۱  در انجمن ماهانه ی دینی است . این متن به خاطر دسترسی موضوعی علاقه مندان به صورت مجزا در انتشارات صدرا به چاپ رسیده است . 
موجود
25,000 ریال

موضوع کتاب رهبری نسل جوان سخنرانی شهید مطهری با همین عنوان است . این سخنرانی پیش از این در کتاب ده گفتار به چاپ رسیده و مطالعه آن برای مخاطبان  به ویژه برای قشرهایی که با تعلیم و تربیت نسل جوان سروکار دارند مفید می باشد . دو نوع مسیولیت ، علت اختلافات معجزات پیامبران ، نسل جوان امروز ،علل گرایش به مکتب های الحادی ، رشد رشد فکری  و ... از عناوینی ست که با نگاه دینی و جامعه شناسی همراه با آیات در این رساله به آن پرداخته شده است . 

بخشی از کتاب رهبری نسل جوان صفحه ی 30 :

« کلامی دارد امام صادق که بسیار کلام بزرگی ست . حدیثی است در کافی ، در ضمن آن حدیث این جمله است : العالم بزمانه لا تهجم علیه اللوابس یعنی کسی که زمان خودش را بشناسد و بفهمد و درک کند ،امور مشتبه و گیج کننده به او هجوم نمی آورد . کلمه ی « هجوم » را ما در عرف فارسی خود در مورد حمله ی شدید به کار می بریم اما در عربی به معنی حمله است که ناگهانی و غفلتا بشود و طرف را غافلگیر کند . امام می فرماید : اگر کسی به وضع زمان خود آشنا باشد امور مشتبه ناگهانی بر سرش نمی ریزد که یک مرتبه دست و پای خود را گم کند و راه حلی پیدا کند . »

سایر مشخصات محصول

وزن : 48
شابک : 9786007747179
مولف : شهید مرتضی مطهری
انتشارات : صدرا
تعداد صفحات : 55
موضوع : سخنرانی با عنوان کتاب با موضوع تربیتی و رهبری
جلد : شومیز
شماره کتاب شناسی ملی : 5156996
قطع : جیبی
هیچ نظری ارسال نشده